TABAČKA ODŠTARTOVALA KOMUNITNÝ PROGRAM

09. November 2016

TABAČKA ODŠTARTOVALA KOMUNITNÝ PROGRAM

Už od septembra pre vás v spolupráci s Nadáciou Orange pripravoval tím Tabačky novú líniu programov zameranú na komunity - susedov, obyvateľov mesta Košice, neziskové organizácie, jednotlivcov a iné formálne aj neformálne združenia.

V nedeľu 6.11. sme v spolupráci s dvoma lektorkami - študentkami košíckých gymnázií - Karolínou Maurerovou a Karolínou Morvayovou prichystali v priestoroch Komunitného Hub-u Tabačky nedeľné popoludnie s názvom "Kreuj Kreatívne!", ktorým sa odštartovala séria pravidelných nedeľných workshopov komunitného programu Tabačky. Náplňou boli najmä ručné práce s textilom - farbenie pomocou farieb a fixiek na textil a vyšívanie.

Do priateľskej a zábavnej atmosféry si približne 30 účastníkov prinieslo svoje staré kúsky oblečenia a pod vedením Karolíny a Karolíny si z nich spoločne vytvárali nové, originálne kúsky. Okrem ručnej práce s textilom nám mama jednej z lektoriek priniesla na ochutnávku výborný domáci chlieb a zvedavcom aj vysvetlila, ako sa domáci kváskový chlieb pripravuje.

Na záver ostáva len pripomenúť, že podobné popoludnia sa v Komunitnom Hub-e Tabačky (priestory Fabricafe) budú organizovať pravidelne, a to vždy v nedeľu od 16:00-18:00 a komunitný tím Tabačky je otvorený nápadom a iniciatívam na ďalšie podobné aktivity z vašej strany. Pre viac info sledujte udalosti na https://www.facebook.com/tabackafanpage, alebo píšte na komunita@tabacka.sk.