Korben Dallas do Tabačky prinesú spevácky zbor

14. November 2016

Korben Dallas do Tabačky prinesú spevácky zbor

Roky bez väčšieho úspechu hrali ako Appendix, no až slovenčina, kompozičné upokojenie a zmena názvu im priniesla neočakávanú vlnu záujmu. Korben Dallas sú už nejaký čas na scéne silno zakorenenou kapelou, ktorá si pohodlne stojí na rozhraní nezávislej scény a hudby, ktorá dokáže osloviť široké spektrum ľudí. A to natoľko, že si v priebehu pár mesiacov môžu dovoliť trebárs aj nahrať titulnú skladbu pre seriál komerčnej televízie a zároveň na turné pozvať dievčenský spevácky zbor. Korben Dallas sa po roku vracajú do Tabačky a ich hosťom je Cambiar la Música.

Biele sukne, farebné trička

Za menom Cambiar la Música sa skrýva dievčenský zbor z Pohronskej Polhory, ktorý sa venuje interpretáciám rôznych skladieb, od klasickej, cez gospelovú, muzikálovú a najmä ľudovú hudbu z celého sveta. S Korben Dallas sa spoznali, keď spoločne hrali na festivale a kapela, očarená ich prevedeniami, ich pozvala na spoločné koncerty do Prahy, Bratislavy, Žiliny a Košíc.

“Osemnásť speváčok s vencami vo vlasoch, odených v bielych sukniach, červených a žltých tričkách, dokázalo na tridsať minút publikum zaujať zmesou tradičných slovenských, ale aj moldavských a indonézskych melódií,” píše v reporte z pražského Palácu Akropolis web magazínu Full Moon. “Ich originálnou značkou je kombinácia ženskosti a neobvykle expresívnych prvkov.”

Produktívni Korbeni

Je to úplne zdravý kontrast k tomu, čo na pódium prinesú Korben Dallas. Po osemnástich ženách prídu traja muži s nástrojmi a vlastnými skladbami. Spoločným bodom môže byť práca s hlasom. Juraj Benetin, poznávacie znamenie kapely, ktorého hlboký hlas ich asi najvýraznejšie odlišuje od zvyšku akejkoľvek slovenskej scény. To všetko dopĺňa intenzita power tria, teda zostavy gitara-bicie-basa s nádychom rockovej virtuozity.

V prípade Korben Dallas tiež netreba zabúdať na nesmiernu produktivitu, ktorú zvládajú pri svojich civilných zamestnaniach v médiách, respektíve architektúre. Pre porovnanie, kým sa dvojica Juraj Benetin - Lukáš Fila viac ako dekádu lopotila v Appendixe, ktorý vyústil len do jediného albumu v roku 2007, Korben Dallas od roku 2011 vydávajú albumy takmer každý rok. V súčasnosti pracujú na svojej štvrtej platni (respektíve piatej, ak rátame aj symfonický album Kam ideme), koncerty tak môžu byť príležitosťou vyhrať sa pred prácou nad očakávanou novinkou.

EVENT