SWANS (USA) + support: Little Annie (USA)

SWANS (USA) + support: Little Annie (USA)
koncert Streda 15. Marec 2017 20:00 15€(ZŤP) / 20€ / 25€ Veľká sála

SWANS vznikli v New Yorku v roku 1982 v období post-punku. V kapele sa vystriedalo veľké množstvo muzikantských osobností. Vodcom a jediným stálym členom kapely je skladateľ, spevák, multi-inštrumenalista, textár, básnik a spisovateľ Michael Gira. Za prvé obdobie svojej existencie (do roku 1997) skupina vytvorila originálny a objavný hudobný korpus, ktorý posunul hranice noise-rockovej a industriálnej hudby. Swans (spolu so Sonic Youth alebo Pussy Galore) definovali pojem “newyorská noise alternatíva” a svojou neúprosnosťou, nespokojnosťou a prchavosťou v mnohom predstihli svoju dobu. Nemilosrdným a kruto hlukovým gitarovým zvukom dokázali na albumoch i koncertoch navodiť pocit dokonalej duševnej prázdnoty. „Naozajstná hudba musí miestami bolieť ako láska,“ tvrdil vtedy Gira a možno si to myslí dodnes. Jeho hlboký vokál rozpínajúci sa až k mrtvolnému chrčivému chveniu basových polôh v spojení s existenciálnou poetikou vlastných textov tento obraz trvalej existenciálnej neistoty človeka a priepasť medzi chceným a reálnym s rokmi ešte umocnil.

Na nadchádzajúcu predĺženú časť posledného svetového turné súčasnej inkarnácie SWANS si Michael Gira ako predskokanku pozval legendárnu newyorskou šansoniérku Little Annie, ktorú na klavír sprevádza jej dlhoročný spolupracovník a nový člen SWANS Paul Wallfisch, známy napr. z nedávneho projektu Ministry of Wolves, kde sa objavil po boku Alexandra Hackeho (Einstürzende Neubauten) a Micka Harveyho (kapelníka P. J. Harvey či The Bad Seeds), ale predovšetkým ako frontman svojej vlastnej newyorskej skupiny Botanica.

Predpredaj zľavnený: študenti, ZŤP, dôchodcovia 15 € (do 31.12.) Predpredaj: 20 € / 15€ (ZŤP) Cena na mieste: 25 € / 20€ (ZŤP)

PREDPREDAJ TABAČKA

PREDPREDAJ TICKET-ART

EVENT