Otvorená Tabačka otvorila Školu Mixu

15. November 2016

Otvorená Tabačka otvorila Školu Mixu

Druhé novembrové nedeľné popoludnie sa v Komunitnom Hube Tabačky nieslo v znamení vinylových platní, taktov, beatov, bassov a výšok. Približne 15 nadšencov elektronickej hudby sa prišlo pod vedením nášho rezidentného DJ-a Majkla Kelsa naučiť o základoch elektronickej hudby, DJ-skej techniky a mixovania skladieb. Kelso vysvetlil načo slúžia DJ-om slúchadlá, keď hudbu vlastne počujú aj z reproduktorov, priblížil pojmy doby a takty a štruktúru skladieb, a tiež prečo je dôležitý tzv. "beatmatch" a čo sa stane, ak sa nepodarí. Na záver približne hodinovej prednášky sa dostali aj základné tipy a triky DJ-ingu.

Po zvládnutom teoretickom úvode sa na stage, a teda k pultu, dostali aj "študenti" a s pomocou Kelsa mal každý z nich možnosť vyskúšať si, ako sa obsluhujú gramofóny a mixážny pult. Vytrárali sa plynulé prechody z hip-hopových do houseových skladieb a teoretické vedomosti sa tak otestovali aj v praxi.

Škola Mixu s Kelsom pokračuje ďalším vydaním, ktoré sa tento krát bude venovať digitálnemu DJ-ingu - tvorbe hudby na PC a laptopoch, no k slovu sa určite dostanú opäť raz aj platne. Stretneme sa 11.12. o 16:00 v Komunitnom Hube Tabačky (Fabricafe).

Aj vďaka podpore Nadácie Orange je vstupné do Školy Mixu dobrovoľné.

EVENT