Dávka pozitívnej energie v Tabačke

17. Máj 2017

Dávka pozitívnej energie v Tabačke

V máji prinesie Moody poriadnu dávku pozitívnej energie do Tabačky. Duo PLUSplus pôsobí hlavne v západnej časti krajiny a je známe svojimi energetickými vystúpeniami, vďaka čomu mali možnosť zahrať na legendárnych miestach ako Akvárium Klub, Nu Spirit Club, Subclub, Corvin Club - tu ich zoznam však nekončí. Ákos Kovács aka ‘Okash’ a Ferenc Varga aka ‘Ferque’ v sobotu 20. mája vystúpia v Tabačke a pri tejto príležitosti sme vyspovedali Okasha. Pýtali sme sa na ich začiatky, súčasnosť a zaujímali sme sa aj o najbližšie plány do budúcna.

Duo PLUSplus pozná veľa fanúšikov nekompromisnej elektronickej hudby na Slovensku. Povedzte nám, kedy a ako ste sa spojili? Aké boli vaše začiatky?

Okash: V roku 2010 som sa vrátil z Anglicka a chcel som pokračovať v tom, čo ma už dlho bavilo: zbierať platne, techniku, efekty a samozrejme hrať. Ferque, môj dobrý kamarát z detstva, už vtedy fungoval doma ako DJ. Bol dobrý v tom, čo robil - mal vlastný štýl mixovania a to sa mi veľmi páčilo. Pár dní po mojom návrate sme sa spojili, dali dokopy našu techniku a vyskúšali, ako znie náš výber spolu. Táto skúška dopadla nad očakávania dobre a preto sme sa rozhodli, že aspoň raz za týždeň budeme hrávať spolu, či u mňa v garáži, alebo u Ferqueho v pivnici. Po polroku bolo na týchto stretnutiach už našich kamošov toľko, že sme sa nezmestili do pivnice. Po veľkom úspechu sme neskôr zahrali aj verejne a naše prvé oficiálne vystúpenie bolo v roku 2011, ešte pod menom Okash & Ferque, názov PLUSplus prišiel až neskôr.

Ako sme si už dávno všimli, úspechy vás od začiatku neobchádzali. Kde všade ste už hrali a aké sú vaše najlepšie zážitky z akcií?

Pravidelne hrávame napríklad v Budapešti a v Bratislave, ale aj na rôznych festivaloch po Slovensku a Maďarsku. 4 roky sme boli rezidentmi bratislavského klubu Radosť, a od 2014 sme rezidenti v Nu Spirit Clube, aj Bare. Okrem toho sme už hrali viackrát aj vo Viedni, v Poľsku, no najväčší zážitok máme z ostrova Cyprus, kde sme hrali v lokálnom klube, ktorý ako jediný organizuje underground eventy. Bolo to tam naozaj super a na tú obsluhu nikdy nezabudneme.

Čo vás spája s Košicami? Aké máte spomienky na akcie na východe Slovenska?

Náš najlepší kamarát Denes Toth, a jeho Moody Crew robia úžasné akcie. V Tornali, kde začínali, sme zahrali viackrát a vždy sme odišli s pozitívnymi emóciami. Oni nás neskôr spojili aj s Košicami. Minulý rok sme mali možnosť zahrať v Tabačke, na túto akciu do dnes spomíname.

Na čom práve pracujete a aké sú vaše plány do budúcnosti? Máte už nejaké plány na leto?

Leto vyzerá zaujímavo, už teraz máme potvrdené hrania na festivaloch v Rakúsku, Maďarsku, či na Slovensku, ale dostali sme pozvanie aj do Nemecka. Okrem toho sa pravidelne objavujeme na bratislavskej lodi Sun Deck a samozrejme aj doma v Dunajskej Strede.

Párty Moody x PLUSplus sa začína v sobotu 20.5. o 22:00 vo Fabricafé.

EVENT