ANTRPCN

ANTRPCN
Výstava Štvrtok 09. November 2017 16:00 free Galéria

ANTRPCN sa inšpiruje konceptom antropocénu, predstavujúcim vplyv človeka na životné prostredie, klímu a ekosystémy. Východiskom tohto projektu sú fotogrametria, terénne nahrávky a procesovanie obrazov, umelecom pretvorených do digitálnych krajín, ktoré prostredníctvom videa a zvuku zobrazujú túto novú éru. Výsledkom je dielo, ktoré vťahuje divákov do dočasného zážitku, pripomínajúceho možnosť zániku vlastnej existencie prostredníctvom ľudskej činnosti a pomalé smerovania k absolútnemu zmiznutiu všetkého.

Inštaláciu podporuje Capturing Reality.

Alex Guevara je digitálny umelec, narodil sa v roku 1986 v Lime, Peru a dnes žije v Berlíne. Pracuje so širokým záberom oblastí, vrátane digitálneho umenia, interaktívneho dizajnu, vizualizáciou dát, generatívnym dizajnom, interaktívnymi inštaláciami, živou vizualizáciou hudby. Prepája umenie, vedu a technológiu, pomocou ktorých vytvára pohlcujúce zážitky a dychberúce svety.

Jeho práca bola prezentovaná na medzinárodných festivaloch a výstavách v Írsku, Srbsku, Nemecku, Španielsku, Švajčiarsku, Belgicku, Peru a na Slovensku.

Trvanie výstavy: 9.11-20.11.2017