Heymoonshaker (UK)

Heymoonshaker (UK)
koncert Sobota 21. Apríl 2018 20:00 14€ / 16€ Veľká sála

Britská dvojica Heymoonshaker počas svojich vystúpení spája sedem dekád vzdialený blues a beatbox. Bluesman Andrew Balcon a prskajúci beatboxer Dave Crowe zveľaďovali svoje umenie predovšetkým pred najúprimnejším klubom na svete - na ulici. A práve na ulici sa títo muzikanti stretli. Z Nového Zélandu si to namierili do Švédska a odtiaľ do francúzskych ulíc. Tu si vybudovali renomé kapely, ktorá si pre slušný honorár nemusí zložiť klobúk z hlavy.

Francúzsky Rolling Stone o nich napísal: "Dobre vyvážený mix úsmevov, slovných súbojov a pôsobivé predstavenie poskytujúce hlboké emócie. Oslňujúce!" Potom to už išlo rýchlo. Predkapela Walk Off The Earth, festivaly Printemps de Bourges, Sziget, Glastonbury, prvé EP Shakerism, debut Noir, americké turné, video s vyše 25 miliónmi pozretí... Ako však komentoval rastúcu popularitu Dave Crowe: "K akémukoľvek bohatstvu by som prišiel, ostanem navždy pouličným muzikantom."

Refresher zaradil koncert Heymoonshaker na Pohode 2015 medzi 10 najlepších show ročníka. "Išlo o energickú smršť, na ktorú návštevníci koncertu tak skoro nezabudnú. Dave Crowe je jedným z najlepších beatboxerov vôbec, a v kombinácii s bluesovou gitarou a chrapľavým hlasom spolukapelníka dostáva jeho práca úplne nový rozmer.“ (hudba.sk)