Srdce továrne

11. Február 2018

Srdce továrne

Tabačka Kulturfabrik v spolupráci s Inštitútom Adama Mickiewicza, Európskym centrom solidarity a Nadáciou Polka dot srdečne pozýva na tanečný víkend v rámci, ktorého prebehne výber na účinkovanie v medzinárodnom projekte "Srdce továrne”. Tanečníci môžu byť aj z amatérskej scény, ale mali by mať skúsenosti so súčasným tancom. Pracovné obdobie prípravy projektu bude trvať niekoľko týždňov s premiérou 21.septembra.

"Srdce továrne" je poľsko-slovenský choreografický projekt zameraný na osobnú históriu bývalých pracovníkov tovární a priemyselných centier. Na poľskej strane je inšpirácia príbehmi robotníkov z dnes už zaniknutej lodenice v Gdansku na slovenskej príbehmi spojenými s priemyslom v Košiciach a históriou Tabakovej továrne, ktorá je dnes otvorenou zónou pre kreativitu a spoluprácu a ponúka široké spektrum umeleckých a komunitmých podujatí.

Základom umeleckej práce bude porovnanie skúseností dvoch miest, dvoch priemyselných období a významných spoločenských zmien, ktorých svedkami boli budovy v ktorých sa dnes tvorí.

V rámci tanečných víkendov bude v Gdansku a v Košiciach vybraná skupina tanečníkov, ktorá bude ďalej pracovať pod vedením choreografa Raphaela Dziemidoka.

Zúčastniť sa môže každý so skúsenosťou so súčasným tancom, bez vekových obmedzení. Na tanečný víkend sa prihláste do 12.03. 2018 na zuz@tabacka alebo pomocou registračného formulára.

Časový harmonogram: Sobota 24.03. od 10.00 do 13.00 Nedeľa 25.03. od 10.00 do 14.00

Zloženie tímu bude účastníkom tanečného víkendu oznámené do 9. apríla 2018. Skúšky na predstavenie projektu "Srdce továrne” sú naplánované na september 2018 v Košiciach.

Lektori tanečného víkendu: Rafał Dziemidok - poľský choreograf a tanečník, momentálne pôsobiaci v Berlíne. Má za sebou viacero zaujímavých projektov v post industriálnych priestoroch. Je pedagógom v tanečnej škole v Poznani.

Ula Zerek - pracuje na rozhraní tanca, divadla a performance. Od roku 2009 pracuje ako choreografka alebo interpretka samostane aj so skupinami - Humuli Lupuli (2009), Memo (2011) i Istota (2012), In memoriam (2014), Ties (2015), Exposure (2017). Kultúrna aktivistka, iniciátorka nadácie Polka dot, ktorej cieľom je propagovať a rozvíjať tanečné umenie.

logopanel

The project is organised is co-organised by the Adam Mickiewicz Institute operating under the Culture.pl brand as part of POLSKA 100, the international cultural programme accompanying the centenary of Poland regaining independence.

Financed by the Ministry of Culture and National Heritage of the Republic of Poland as part of the multi-annual programme NIEPODLEGŁA 2017–2021.