New kids from the Bloc - Walter Schnitzelsson, Mongooz & The Magnet

New kids from the Bloc - Walter Schnitzelsson, Mongooz & The Magnet
koncert Piatok 16. Marec 2018 20:00 5€ / 7€ Fabricafe

WALTER SCHNITZELSSON (SK) Kapela, s veľmi pozitívnymi recenziami na debutový album Fever, sa vyznačuje najmä svojimi energickými vystúpeniami. Pri tvorbe siahajú najčastejšie po starom dobrom rock’n’rolle, blues alebo klasickej punkovej hudbe súčasnej nezávislej scény. Zvuk „Šniclov“ možno opísať ako zmes chytľavých gitarových riffov, výrazné vokály a energické rytmické sekcie, ochutené ich vysoko pozitívnymi vibráciami.

Mongooz & The Magnet (H) sú maďarsko / írsko / nórskou kapelou. Svoju tvorbu označujú ako Hendrix pop-rock. Ich singel "Number" zaznamenal úspech a dostal ich aj na prestížny festival Sziget či nemenej úspešný festival Volt. Za sebou majú aj úspešné európske turné.

Smoking Barrelz (PL) Chromatické duo z magickej krajiny Krakow. Ich shows sú synestetickou cestou naprieč hudbou. Odetí do svojich vesmírnych oblekov vás vezmú na svoju pastelovú loď a prevezú inou dimenziou. Neobyčajný zážitok kombinácie hip-hopu, funku, rocku a psychedelickej hudby tvotriaci extraordinárny celok.

Podujatie podporil Visegrad fund.