Lindy Hop

Lindy Hop
tanec Streda 16. Máj 2018 18:00 2€ Black Box

Elegancia, dravosť, energia, radosť - veľa tanečných štýlov môže o sebe prehlásiť, že sa v nich toto všetko spája, ale nie všetky prežijú takmer storočie a zachovajú si celosvetovú popularitu.

Dodnes sú v takmer všetkých veľkých mestách sveta tanečné školy a kluby, kde sa môžete vrátiť v čase. Priamo do podzemných priestorov medzivojnového Harlemu, kde vznikol asi najznámejší z rodiny swingových tancov Lindy Hop. Lindy hop je síce tancom spoločenským, ale neuzatvára sa do telocviční a neobmedzuje sa na jeden venčekový večer, pri ktorom sa môžete rodičom pochváliť, že rozoznáte valčík od waltzu. Tanečníci Lindy sú pripravení tancovať hocikedy a s hocikým bez rozdielu veku, výšky či pohlavia. A čo je asi najdôležitejšie - každý dostáva dostatočný priestor na sebavyjadrenie no stále je schopný ladiť pri tanci s akýmkoľvek partnerom. Verte nám, zažili sme si to na vlastnej koži v Krakove, Prahe, Štokholme, Dubline...

O komunite: No prečo to zažívať len v iných mestách? Vďaka Tabačke je tu priestor vytvárať komunitu, ktorá je založená na správnej dávke motivácie a radosti z tanca. Stretávame sa každú stredu v black boxe a pokiaľ máš so swingovým tancom už skúsenosti, si vítaný sa k nám kedykoľvek pridať! Pokiaľ si doteraz Lindy hop netancoval a máš chuť s tým začať, daj nám o svojom záujme vedieť na adrese swing.kosice@gmail.com, alebo sa pridaj do našej fb skupiny https://www.facebook.com/groups/swing.dance.kosice/ a sleduj info o tančiarniach a nových kurzoch. Tešíme sa na spoločné stretnutia! Priaznivci swingu v Košiciach.