Moonride 09: Autumnist (SK) + Hallogenerator (SK)

Moonride 09: Autumnist (SK) + Hallogenerator (SK)
koncert Piatok 12. Október 2018 20:00 Fabricafe

AUTUMNIST je hypnotická zmes najsúčasnejšej elektroniky s nadžánrovými presahmi ako manifestom. V širokospektrálnom mixe kombinuje AUTUMNIST ambient s hip-hopom či breakbeatom, hi-tech postupy s lo-fi popom či bizarnú filmovú atmosféru s mimozemským folklórom.

AUTUMNIST naživo je pôsobivá päťčlenná kapela, laptop a elektroniku dopĺňa živá rytmická sekcia s basou a bicími, elektrická gitara a alternujúci saxofón s klarinetom spolu s podporou synchronizovanej videoprojekcie.

Kapela je etablovaná v rámci slovenskej ale i českej scény už niekoľko rokov, na konte má 3 štúdiové albumy, z ktorých eponymný album The Autumnist z roku 2009 získal ocenenie Album roka podľa hudobných kritikov na Radio_Head Awards. Okrem nich vydala niekoľko singlov a EPs.

Hallogenerator je multimediálna elektroperformancia, riadená autorským software, nesúca sa v duchu starých šlágrov, odetých do zvuku éry 8-bitových počítačov. Vykresľuje kontrast medzi digitálnym svetom strojov a biomorfným svetom ľudí, kde obe strany občas zlyhávajú a zároveň skórujú v temnej atmosfére nepredvídateľných súvislostí.