aktuality - 20. mája 2019

Boli sme na TEH meetingu!

Boli sme na TEH meetingu!

Boli sme na TEH!

Ako sme už avizovali prostredníctvom našich sociálnych sieti. Minulý týždeň sa členovia nášho tímu zúčastnili v poradí 87.konferencie siete nezávislých kultúrnych centier Trans Europe Halles (TEH). Konferencia sa tentokrát uskutočnila v nemeckých Drážďanoch a jej nosná téma niesla názov pARTicipation, teda účasť na umení.

 

 

Niečo málo o TEH

Organizácia TEH zgrupuje nezávislé kultúrne centrá. Ich poslaním je posilniť rozvoj mimovládnych kultúrnych centier prostredníctvom rôznych edukačných aktivít, propagácie a predovšetkým prostredníctvom uľahčenia medzinárodných spoluprác. Od roku 1983 je TEH na čele reorganizácie industriálnych priestorov pre kultúru a umenie. Od roku 2018 sa im podarilo spojiť 109 kultúrnych centier z celej Európy. Organizácia pripravuje dvakrát do roka stretnutia svojich členov. Prvé sa uskutočňuje vždy na jar vo forme konferencie. Toto podujatie je otvorené aj pre širokú verejnosť, študentov, organizácie, ktoré v budúcnosti majú záujem o členstvo v TEH, teda v skratke pre všetkých. Rozdiel je jedine v registračnom poplatku. Na jeseň sa uskutočňuje stretnutie v podobe kempu. Toto stretnutie už širokej verejnosti otvorené nie je a ide čisto o zraz členov organizácie. Tabačka Kulturfabrik je aktívnym členom TEH od roku 2007.

 

Ako konferencia prebiehala?

Tohtoročná konferencia sa uskutočnila v kultúrnom centre Zentralwerk v Drážďanoch. Prebiehala od 16.5. do 19.5.2019, avšak bohatý program nás postihol už v stredu 15.mája. Po registrácii na konferenciu sme mali možnosť výberu z niekoľkých workshopov, umeleckých programov a rôznych iných aktivít. V ponuke bol napríklad workshop výroby nábytku, arteterapie, alternatívneho financovania kultúrnych inštitúcií, premietanie filmov, divadelné predstavenia, výstavy, párty a mnoho ďalšieho. Štvrtkový program bol zahájený registráciou, pri ktorej sme dostali platenú tašku, ktorá bola plná darčekov a praktických tlačovín. Nasledovalo otvorenie konferencie, s niekoľkými príhovormi a umeleckým programom.  

 

 

Po oficiálnom otvorení sa všetci účastníci s radosťou vybrali užívať si atmosféru konferencie, socializovať sa a vzdelávať sa na worskshopy. Piatok sa niesol najmä v duchu vzdelávania prostredníctvom rôznych workshopov a konferencia bola uzatvorená v sobotu na closing party, ktorá bola organizovaná spolu s TanzNetzDresden.

 

Našu účasť na 87. konferencii TEH v Drážďanoch podporil Fond na podporu umenia v rámci programu Medzinárodné mobility a prezentácie.

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik