aktuality - 14. septembra 2020

Chcete spoznať pravdu? Ministerstvo pravdy ju má.

Chcete spoznať pravdu? Ministerstvo pravdy ju má.

Tabačka Kulturfabrik v spolupráci s COOLTOUR Ostrava uvedú v stredu 16. septembra 2020 o 19:00 hod. premiéru inscenácie Brave New Life. Výsledok tvorivého procesu Česko – Slovenského tímu pod taktovkou režiséra Jozefa Vlka, v spolupráci s dramatičkou Michaelou Zakuťanskou a choreografkou Stanislavou Vlčekovou predstavuje pohybovú inscenáciu spájajúcu 14 tvorcov z toho šiestich priamo na javisku.

Brave New Life (Krásny nový život) je výsledkom kombinácie autorského prístupu, fyzického divadla s prvkami súčasného tanca a činohry, živej hudobnej zložky na javisku, ako aj silnej vizuálnej scénografie umocnenej video artom s 3D ilúziou. Inscenácia využíva nové technológie v oblasti zvuku a digitálnych technológií.

Ľudia v súčasnosti hľadajú vo svojich životoch pevný bod a pravdu, o ktorú by sa mohli oprieť. Zo záplavy rýchlych informácií, je ťažké vybrať si to podstatné, pravdivé a potrebné pre život. Ministerstvo pravdy ponúka všetkým svojím prívržencom „krásny nový život“, rýchle odpovede a návody, pretože Ministerstvo pravdy, pravdu má. Hovorí však ministerstvo pravdy pravdu? Alebo je pravda o krásnom novom živote len ďalší hoax, shitstorm internetových diskusií a nezmyselný výmysel moci? Je atribútom pravdy jej zlyhávanie a bazálny fenomenálny strach?

New Brave Life je príbeh o premene človeka, ktorý čelí manipulácii. Téma vychádza z globálneho stavu spoločnosti, kde dezinformácia má rovnakú váhu ako pravda, masy sa jednoducho ovládajú príspevkami na sociálnych sieťach, ohováraním a podobne. Je pravda hodnotou? Alebo zavrhnutiahodným činom?

Po premiére inscenácie nasledujú reprízy v Ostrave a v poľskom Gdansku. Projekt vznikol ako výsledok spolupráce slovenských a českých tvorcov v rámci programu

Európskej Únie “Kreatívna Európa – Shaking The Walls” a bol podporený Fondom na podporu umenia, Moravskosliezskym krajom a Ministerstvom Kultúry ČR.

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik