aktuality - 27. marca 2020

Aj zavretí chceme ostať otvorení

Aj zavretí chceme ostať otvorení

Otvorená zóna pre kultúru, kreativitu a spoluprácu – Tabačka Kulturfabrik je zatvorená

Obmedzenia, ktoré priniesla pandémia zasiahli celú spoločnosť a kultúrne inštitúcie o to špecifickejšie, že stretávanie sa a živá interakcia medzi ľuďmi je v týchto dňoch to, čo prináša najväčšie riziko a môže ohrozovať životy. Otvorená zóna pre kultúru, kreativitu a spoluprácu  Tabačka Kulturfabrik je od 14. 3. zatvorená a tento stav bude pokračovať minimálne ďalší mesiac. 

Vzhľadom na nariadenie vlády o plošnom zrušení kultúrnych podujatí musela svoju činnosť dočasne pozastaviť aj Tabačka Kulturfabrik. Rozhodnutie zasiahlo nielen ekonomiku centra, ale aj komunitu ľudí, ktorá je zodpovedná za obsah, ktorý Tabačka pravidelne prináša a za jeho organizačno – technické zabezpečenie. Vývoj situácie v nasledujúcich týždňoch nie je jasný , avšak kultúrne centrum Tabačka Kulturfabrik chce naďalej ostať v kontakte so svojimi  divákmi, poslucháčmi, partnermi a komunitami a prostredníctvom možností internetu pokračovať v tom, čomu sa občianske združenie BONA FIDE venuje už vyše 15 rokov.

“Sme si vedomí, že živú ľudskú interakciu a spoločné stretnutia v Tabačke nie je možné nahradiť, ale pokúsime sa so všetkými, ktorí majú centrum a obsah, ktorý ponúkame radi ostať v kontakte prostredníctvom live streamov,  zverejňovaných noviniek z diania v centre a zapojením sa do online iniciatívy “Aby kultúra žila”” Zuzana Psotková, generálna manažérka Tabačky Kulturfabrik.

V týchto dňoch oslovuje Tabačka Kulturfabrik svojich partnerov a komunity, ktoré počas roka spoluvytvárajú program centra a ponúka im možnosť spolupráce a svoj online priestor na pokračovanie v ich plánovaných či nových  aktivitách. Okrem live streamov, o ktorých detailoch bude centrum čoskoro informovať prostredníctvom sociálnych sieti a webovej stránky bude tím Tabačky pracovať na príprave obsahu, ktorý by nám všetkým pomohol toto obdobie prečkať a v ideálnom prípade aj na niečo pozitívne využiť.

 

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik