aktuality - 31. augusta 2019

Festival Ars Electronica: testovacie miesto na sútoku umenia, technológie a spoločnosti

Festival Ars Electronica: testovacie miesto na sútoku umenia, technológie a spoločnosti

5 – 9. 09. 2019, Postcity, Linz

Každý september sa v Linzi stretnú stovky kreatívnych jednotlivcov z celého sveta, ktorí pôsobia v oblasti umenia, vedy, techniky a podnikania, aby spoločne preskúmali konkrétnu tému. Zvažovaná téma sa z roka na rok mení; formát festivalu je podľa toho prispôsobený. Toto je prostredie pre praktické skúsenosti, hodnotenie, prepustenie a opätovné uplatnenie. V neposlednom rade sa festival podrobuje skúške pri plnení svojho poslania, aby identifikoval, čo nás posúva ako spoločnosť, ktorá sa snaží o budúcnosť. Pokiaľ ide o fakty a čísla: po prvýkrát v roku 2017 sa festivalu Ars Electronica zúčastnilo viac ako 1 000 umelcov, vedcov, aktivistov a podnikateľov. Linzský festival umenia, technológie a spoločnosti ročne pokrýva vyše 400 akreditovaných zástupcov médií z 35+ krajín.

Téma festivalu Ars Electronica 2019 je „Out of the Box – Kríza digitálnej revolúcie v polovici života“, ktorá sa púšťa do výpravy umelecky a vedecky skúmať náš moderný svet a jeho technicko-ekonomické vplyvy, jeho budúce vyhliadky a naše možnosti akcie. 

„Out of the Box znamená pre nás všetkých: vystúpte z komfortných zón! Aby si ľudstvo zachovalo svoju schopnosť konať v súvislosti s horiacimi problémami, ako sú umelá inteligencia, roztavenie genetiky a bioinžinierstva a ekologické ničenie našej planéty, musíme sa pustiť do neznámeho územia digitálnych systémov, ktoré ľudia vytvorili. Pomocou umenia sa pozeráme okolo našich vlastných záhradných múrov, aby sme určili, čo je možné a prekročili to. “Gerfried Stocker (AT), umelecký riaditeľ, Ars Electronica

Program Festivalu

Networking Tabačky Kulturfabrik z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik