aktuality - 13. novembra 2020

Na našom dvore pristál nový príves

Na našom dvore pristál nový príves

Na našom dvore pristál nový príves. Nie, tentokrát nejde o streetfood, ale o únikovú hru s názvom Únik9, ktorá simuluje náročnosť vymanenia sa z generačnej chudoby. Hra vznikla ako spolupráca neziskovky ETP Slovensko a reklamky Diorama. Na projekte v Košiciach pracovali Igor Kupec, ktorý vymyslel hry a aktuálny kurátor Galérie Tabačka Samo Velebný, ktorý pracoval na vizuálnom prevedení. Cieľom únikovej hry je, aby sa ľudia zamysleli nad témou generačnej chudoby. Je určená pre širokú verejnosť.

Hra bola uvedená na tohtoročnom Skapal feste a mala veľmi priaznivé ohlasy. Tvorcovia sa po jej vyskúšaní snažili reagovať na spätnú väzbu a niektoré nejasnosti ešte upravili.  Hra mala veľmi dobrý ohlas dokonca aj u ľudí, ktorý únikové hry v Košiciach organizujú profesionálne, čo len potvrdilo, že jej kvalitu. 

 

Ako to celé funguje?

Zatvoria vás do prívesu a musíte splniť viacero úloh, aby ste sa dostali von. Tieto úlohy sa tematicky venujú generačnej chudobe. Vonku je gamemaster, ktorý hru koordinuje v prípade nejasností. Nakoľko je hra určená pre 2, maximálne troch hráčov, jej prednosťou je možnosť absolvovať ju aj v čase pandemických opatrení.

Úniková hra Únik9 bude sprístupnená každý deň od 15:30 do 22:00 hod. V prípade špeciálnej požiadavky je možné dohodnúť sa aj na inom čase. Dobrou správou je, že vstup do tejto escape room je voľný. 

 Termín si môžete zarezervovať tu: https://etp.sk/unik9/#

 

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik