aktuality - 17. januára 2019

Tabačka & CTM

Tabačka & CTM

Galéria Tabačka bude vďaka podpore Fondu na podporu umenia (FPU) aj v roku 2019 pokračovať v prezentácií súčasných umelcov, ktorí vo svojich dielach spájajú umenie, technológie a vedu. Jedným z cieľov tohto programu je spolupráca s festivalmi, ktoré sa venujú podobným témam a autorom. Tento rok v Galérii Tabačka predstavíme výstavu pripravenú v spolupráci s berlínskym festivalom dobrodružnej hudby a umenia CTM. CTM je významným medzinárodným festivalom zameraným na súčasnú elektronickú, digitálnu a experimentálnu hudbu, ako aj rozmanitosť umeleckých aktivít v kontexte zvukových a klubových kultúr.

CTM Festival prezentuje spoločné vystúpenia z iným iniciatívami v Berlíne cez program Vorspiel. Spoločne z festivalom Transmediale* predstavujú najväčšiu platformu pre úvahy o nových technológiách a digitálnej kultúre na svete. Každý rok špecifická téma festivalu poskytuje rámec pre umelcov, mediálnych aktivistov, výskumníkov, dizajnérov a iných tvorcov, ktorí sa zapájajú do reflexných, estetických a špekulatívnych pozícií medzi umením, kultúrou a technológiou. Tento rok má festival CTM podobnú tému, akú bude mať 10. ročník festivalu Moonride, organizovaný Tabačkou Kulturfabrik. Je to o dôvod navyše pre spoluprácu CTM a Tabačky.

Návštevu CTM môžete “použiť“ ako dôvod na cestu do Berlína koncom januára alebo začiatkom februára. Festival sa koná od 25. januára do 3. februára 2019.

* V podobnom termíne od 31. jan – 3. februára 2019 môžete v Berlíne navštíviť aj festival umenia a digitálnej kultúry „transmediale“. Od roku 1999 spolupracuje s festivalom CTM a vytvárajú nové spojenia medzi umením, kultúrou a technológiou. Všetky aktivity transmediale sa zameriavajú na podporu kritického vnímania súčasnej kultúry a politiky, nasýtenej mediálnymi technológiami. V priebehu svojej 30-ročnej histórie bol každý ročník transmediale hlavnou udalosťou v kalendári profesionálov z oblasti mediálneho umenia, umelcov, aktivistov ale i študentov z celého sveta. Festival ponúka širokú škálu výstav, konferencií, premietaní, predstavení a publikácií pre vyše 25 000 návštevníkov. Dúfame, že v roku 2020 sa nám v Tabačke podarí zorganizovať prvú výstavu v spolupráci s transmediale.

Ak sa vám nepodarí vycestovať za našimi tipmi, ale chcete vedieť čo tieto výnimočné podujatia priniesli, sledujte nás. Po skončení festivalov sa s vami o naše dojmy podelíme.

 

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik