aktuality - 13. januára 2019

Tabačka odporúča: umenie, technológie, veda v Záhrebe

Tabačka odporúča: umenie, technológie, veda v Záhrebe

Výstava: Stroje nie sú samé

Kurátor: Zhang Ga

Múzeum súčasného umenia v Záhrebe, Chorvátsko

Ideálna príležitosť navštíviť Chorvátsko aj mimo letnej dovolenky☺

Galéria Tabačka bude vďaka podpore Fondu na podporu umenia (FPU) aj v roku 2019 pokračovať v prezentácií súčasných umelcov, ktorí vo svojich dielach spájajú umenie, technológie a vedu. Počas čakania na našu prvú tohoročnú výstavu z cyklu BUDÚCNOSŤ JE TERAZ (marec 2019), odporúčame zájsť si do Záhrebu na výstavu „Stroje nie sú samé“.

„Stroje nie sú samé“ v Múzeu súčasného umenia (MSU) v Záhrebe predstavuje 21 umeleckých diel, ktoré mapujú moderné stroje a ľudskú interakciu s nimi – najlepšie diela súčasného svetového umenia, zaoberajúce sa konceptom „strojovej ekológie“.

#technológia, #robotika, #stroje, #umelá inteligencia, #kybernetika.

Výstava mala premiéru v lete 2018 v Chronus Art Center v Šanghaji. Po  Chorvátsku sa presúva do Guangdongovho múzea umenia v čínskom meste Guangzhou, kde bude súčasťou Guangzhou trienále.

Vystavujúci umelci: Ralf Baecker (Nemecko), Tega Brain (Australia), Martin Howse (Spojené kráľovstvo), Marnix de Nijs (Holandsko), Ief Spincemaille (Belgicko), Navid Navab (Kanada/Irán), Wang Yuyang (Čína), Adam Donovan (AU/DE), Katrin Hochschuh (Nemecko), Thomas Feuerstein (Rakúsko), Dorian Gaudin (Francúzsko), Karolina Sobecka (Poľsko) a Christopher Baker (USA), Saša Spačal a Ida Hiršenfelder (Slovinsko), Saša Spačal a Mirjan Švagelj (Slovinsko), Gerda Steiner a Jorg Lenzlinger (Švajčiarsko), Gail Wight (USA), Luiz Zanotello (Brazil/Nemecko)  a z Chorvátska Silvio Vujičić, Mirjana Vodopija, Tin Dožić, Siniša Lordan a Vladimir Novak.

„Stroje nie sú samé“ je centralnou výstavou šiestej edície medzinárodného festivalu Device_art, ktorý sa zaoberá technologickými zariadeniami, strojmi a robotikou v súčasnom umení. Aktuálny festival je jednou z najväčších udalostí súčasného novomediálneho umenia v Chorvátsku posledných desiatich rokov. Organizuje ho združenie KONTEJNER | kancelária súčasnej umeleckej praxe. Informácie o šiestom ročníku Device_art festival nájdete na Facebooku, Instagrame a webovej stránke združenia Kontejner.

Výstava „Stroje nie sú samé“ potrvá do 3/2/2019; od 11:00 do 18:00, každý deň okrem pondelka. Cena vstupenky 4 €. Každú sobotu o 16.00 sa konajú voľné, komentované prehliadky v chorvátskom jazyku, ktorý je pre nás relatívne dobre zrozumiteľný J  Výstava zahŕňa aj workshopy pre deti o robotike a nových technológiách a prepojeniach medzi ekológiou a technológiou.

Odporúčané termíny:

– 26. januára 2019, keď budete môcť v MSU Zahreb vidieť aj päť živých zvukových vystúpení Future DiverCities Lab a nové nádeje európskej umeleckej scény

– 29. januára 2019, keď v Múzeu moderného a súčasného umenia v Rijeke, festival organizuje predstavenie Future DiverCities Lab za účasti umelcov – Mathias Loos, Valentin Durif, Lucas Paris, Elio Libaude a Jiska Huizing.

Poznámka: Rijeka bude Európskym hlavným mestom kultúry 2020.

 

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik