aktuality - 18. septembra 2019

Tabačka podporuje klimatický štrajk

Tabačka podporuje klimatický štrajk

Obraciame sa na vás s vážnou témou, ktorá sa dotýka nás všetkých. Klimatická zmena a masové vymieranie druhov sú problémy, ktoré ovplyvnia životy všetkých ľudí na celej planéte. Kríza, do ktorej ako ľudstvo smerujeme, už nie je len otázkou lepšieho životného prostredia. Je otázkou prežitia. Máme málo času. Potrebujeme robiť nielen individuálne kroky ale najmä presvedčiť politikov, aby začali robiť rýchle systémové zmeny, ktoré zabezpečia ochranu našich detí a ďalších generácií. Musíme spoločnými silami zabezpečiť, aby sme spomalili otepľovanie Zeme tak, ako to odporúčajú uznávaní vedci z Medzivládneho panelu SN pre klimatickú zmenu. Zdá sa však, že bez spoločného úsilia nás všetkých nezačnú politici konať. 

Dvadsiateho septembra 2019 vyjdú do ulíc ľudia na celom svete, aby štrajkovali za budúcnosť, v ktorej sa dá žiť. Organizátormi štrajkov sú študenti z Fridays for future (piatky za budúcnosť), ktorí vyzvali všetkých, aby sa k nim pripojili. Štrajk sa uskutoční aj na Slovensku vo viacerých mestách.

 Aj my v Tabačke si uvedomujeme závažnosť tohto problému. Preto sme sa rozhodli odpovedať na žiadosť študentov a podporiť ich v tomto boji.  Veríme, že si rovnako ako my uvedomujete, ako veľmi potrebujeme urýchlene konať. My všetci musíme spojiť sily a vyvinúť tlak za záchranu našej planéty – jediného domova, ktorý máme.

 

Týmto vás v mene Tabačky prosíme, aby ste sa 20. septembra od 11.00 zúčastnili štrajku na Námestí Slobody v Bratislave, v Žiline, alebo v Košiciach a pomohli tak vytvoriť tlak na zmenu. Veríme, že sa nás zozbiera čo najviac.  

 

Viac info: www.klimatickystrajk.sk

 

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik