aktuality - 27. augusta 2019

WE BAD (UA) nám namaľujú stenu na dvore

WE BAD (UA) nám namaľujú stenu na dvore

WE BAD je dizajnové štúdio z Kyjeva pracujúce na pomedzí ilustrácie a grafického dizajnu, miestami wall designu. Pozostáva z dvojice Lera Sxemka a Maxim Pavlyuk, ktorí do Košíc prichádzajú ako slávni víťazi našej Otvorenej výzvy pre zahraničných autorov. Odchádzať budú ako autori nového muralu Otvorenej mestskej galérie na jednom veľmi, veľmi exponovanom mieste.

Maxim študoval grafický dizajn na Cherkasy State Technological University (BA) a štúdiá dovŕšil v magisterskom ateliéri M. Boychuka v Kyjeve na State Institute of Decorative and Applied Art and Design. Lera nadobudla bakalárske vzdelanie v odbore dizajn na Kherson State Technological University a magisterské taktiež v ateliéri grafického dizajnu M. Boychuka na Kyjevkom State Institute of Decorative and Applied Art and Design.

Spoločne vytvorili 3 kompletné knižné dizajny (od ilustrácií až po sadzbu), 1 dizajn televízneho štúdia, dizajny áut, vlakov, stropov a hlavne stien. Stena, ktorá na nich čaká v Košiciach sa nachádza na dvore Tabačky, kde v rámci “rotujúceho predsedníctva” tamojšej steny zasadnú po troch rokoch na trón po Tronovi – Michalovi Škapovi. Jeho mural je totiž už tak trochu „vybývaný“  a lokalita potrebuje nový šat. Táto stena je od začiatku novej Tabačky plánovaná ako miesto, kde sa budú maľby striedať v rýchlom slede a my aj tmto ďakujeme Michalovi za super robotu s jeho pilotným projektom!  WE BAD počas svojho rezidenčného pobytu naštudujú a spracujú tohtoročnú tému SAC, ktorou sú panelové sídliská a vznik výsledného diela budete môcť sledovať pri pive či kávičke v prvý septembrový týždeň.

Rezidenčný pobyt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia

Zdroj: Street Art Communication

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik