Fabrik Space

Fabricafe je priestor, v ktorom sa začala písať história dnešnej Tabačky Kuturfabrik. Keďže dostala väčší a zrekonštruovaný priestor, Fabricafe sa stal malou scénou.

Jeden z prvých priestorov košickej Tabačky Kulturfabrik, známy aj ako Fabricafé, alebo stará Tabačka v ktorom sme pred viac ako 10 rokmi začali budovať Tabačku prešiel v úvode roku 2021 kompletnou rekonštrukciou. 

Zväčšili sme pódium, vylepšili zvuk, upravili toalety a dvor, kompletne zrekonštruovali interiér, ale nebojte, legendárne tabačkovské zrkadlo je stále na svojom mieste a atmosféru starej tabačky je stále cítiť.

Primárnym cieľom rekonštrukcie bolo vytvoriť vhodný priestor, ktorý bude slúžiť miestnym komunitám a spoluprácam s  komunitami a umelcami, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou Tabačky už dlhé roky.

Projekt FABRIK SPACE – otvorená zóna pre komunity a občiansku participáciu bol podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik