14. marec – Bolo nám kotleba?

Ne 14. marca 2021 / 18:00 - Ne 14. marca 2021 / 22:00

14. marec – Bolo nám kotleba?

Naše aktivity môžete podporiť dobrovoľným vstupným zaslaným na transparentný účet alebo 2% z vašich daní, veríme, že nám to pomôže sa opäť vidieť, hneď ako to bude možné. Viac informácii nájdete TU.

14. marec 1939 – vznik slovenského štátu. Štátne zriadenie, ktoré je čiernou škvrnou našej histórie. Jozef Tiso, židovský kódex, nacizmus, fašizmus, deportácie…. Ako to bolo a prečo kladú niektorí vence na hrob J.Tisovi? Prečo narastá počet sympatizantov krajne pracivocýh hnutí a ako z toho von? 

Andrej Klobušník je mladý historik, ktorý na vlastnej koži zažil svet slovenských brancov, či sociálnu bublinu kotlebovcov. Pripojte sa a vypočujte si prednášku o histórii slovenského štátu, ale aj Andrejov osobný príbeh. Budeme sa rozprávať o tom prečo sa mladí ľudia radikalizujú a ako z toho von.

Moderuje: Ján Gálik

Prednáška a debata bude prístupná aj na facebookovej stránke Tabačky prostredníctvom LIVE streamu.

Projekt FABRIK SPACE – otvorená zóna pre komunity a občiansku participáciu je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

14. marec – Bolo nám kotleba?

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik