52 Hertz Whale + Amelie Siba

So 22. októbra 2022 / 20:00 - So 22. októbra 2022 / 22:00 Predaj ukončený

52 Hertz Whale + Amelie Siba

52 Hertz Whale

Kapela 52 Hertz Whale si získala meno najmä vďaka energickým vystúpeniam v kluboch a na festivaloch po celej Európe (ako napríklad Liverpool Sound City, Ment, Colours of Ostrava, Žižkovská noc či Pohoda). Derek Robertson z Drowned in Sound označil ich koncert na festivale Sharpe za najintenzívnejší pulzujúci výkon, aký za celý víkend videl a dodal: „Majú euforickú, post-rockovú stránku a sú super melodickí, no majú aj podmanivú silu, a keď rozpútajú šialenstvo, je to naozaj veľkolepé.“ Portál Getintothis označil ich pieseň „Fish In The Dead Sea“ po vystúpení v Liverpoole v roku 2019 za singel týždňa. Na konte majú dve EP-čka a pred sebou ďalšiu veľkú príležitosť zaujať v hudobnej Európe. Spolu s Bulp reprezentovali našu scénu na tohtoročnom online vydaní festivalu Eurosonic Noorderslag

Amelie Siba

Mladá, pôvabná pesničkárka z Prahy, je jednou z najvýraznejších tvárí súčasnej českej nezávislej scény. Jej texty pôsobia ako denníkové zápisky, ktorých ústrednými témami sú dospievanie a vzťahy k sebe samej, ale aj k tým druhým. Svoje rozprávanie sprevádza jemnými gitarovými melódiami a decentnou elektronikou, ktorá jej tvorbe dodáva dreamy nádych. Za pár uplynulých rokov stihla vydať niekoľko singlov, úvodné EP s názvom It Was Nice To Meet You a album Dye My Hair, za ktorý získala cenu Apollo aj nomináciu na cenu Vinyla. Začiatkom roka 2021 vydala svoje ďalšie EP s názvom When Is Our Time, kde pracuje s elektronickými beatmi. Jej druhé LP Love Cowboys, ktoré vyšlo vlani, vyhlásil hudobný časopis Full Moon za druhý najlepší album roka. Okrem toho už stihla vyhrať 1Band2Play aj Czeching, vďaka čomu si mohla v januári zahrať na najväčšom európskom showcaseovom festivale Eurosonic Noorderslag. A len nedávno sa ocitla v stovke najzaujímavejších európskych umelcov na YouTube pre rok 2022, v spoločnosti Arlo Parks, Little Simz či Noga Erez.

Vstup: 8€ predpredaj / 10€ na mieste / Fabrik Space

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

52 Hertz Whale + Amelie Siba

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik