A PLASTIC OCEAN | Slovensko bez plastov

St 20. februára 2019 / 18:00 - St 20. februára 2019 / 22:00

A PLASTIC OCEAN | Slovensko bez plastov
A PLASTIC OCEAN | Je aj Slovensko zaplavené plastovým odpadom? 
Naprieč Európskou úniou ročne spotrebujeme 50 miliónov ton plastu. Plasty sa stali každodennou súčasťou nášho života. Slovensko nie je výnimkou, a aj my sme zaplavení plastovým odpadom. Leží v našich lesoch, pláva v našich riekach. Plastové fľaše nájdete pohodené v meste aj na dedine. Plastové sáčky sa povaľujú nie len pri chodníkoch, ale aj pri cestách. Plastový odpad leží v našich lesoch a pláva v riekach. Ak by dnes niekto chcel pomenovať obdobie, v ktorom sa ako ľudstvo nachádzame, názov doba plastová by bol viac než presný. Dnes sme však v situácii, kedy potrebujeme konať
Pozývame vás na premietanie filmu A Plastic Ocean a prezentáciu o plastovom odpade na Slovensku a Zero Waste. 
O problematike plastového odpadu na Slovensku a ich riešeniach budeme diskutovať s  expertom na životné prostredie Martinom Hojsíkom. 
Martin Hojsík sa už 25 rokov venuje ochrane životného prostredia, zvierat a ľudského zdravia. Ako člen správnej rady viedol program medzinárodnej organizácie na ochranu zvierat FOUR PAWS. Predtým mal na starosti kampaň proti daňovým únikom v rozvojových krajinách v ActionAid International. Najdlhšie pôsobil v Greenpeace, kde viedol národné a neskôr medzinárodné kampane predovšetkým v oblasti toxických látok a odpadu. V súčasnosti radí mimovládnym organizáciám a je členom predsedníctva Progresívneho Slovenska, kde je zodpovedný za oblasť životného prostredia.

https://www.facebook.com/martinhojsik/ 

Autorské práva filmu zabezbečili:

http://www.planet-lover.com/
Film bude premietaný v anglickom jazyku so slovenskými titulkami.
A PLASTIC OCEAN | Slovensko bez plastov

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik