Agent Fresco (Island) + The Ills

Št 01. septembra 2016 / 20:00 - Št 01. septembra 2016 / 23:59

Agent Fresco (Island) + The Ills

Islandská kapela Agent Fresco začiatkom septembra v Tabačke!

Agent Fresco je islandská kapela hrajúca klasickú rockovo-jazzovo-funkovú fúziu. Vznikla v roku 2008. O rok neskôr boli vymenovaní za najlepšieho nového umelca na islandskej obdobe cien Grammy.
Prvý album A long time listening vydali začiatkom roka 2011. Na konte majú 3 albumy a 7 singlov. Tohto roku vystúpia ako support na koncerte MUSE v Reykjavíku.

Je ťažké nájsť vhodné výrazy pre tento progressívny rock-metalový islandský kvartet. Technicky zdatní hudobníci z Agent Fresco vytvárajú jedinečnú zvučnosť a na islandskej scéne patria medzi najzaujímavejšie produkcie. Veľkolepá progress-rock tematika, cinkajúce ozveny s post-rockovým zvukom, komplikované kompozície v spojení s jedinečným hlasom Arnóra Dana Arnarsona a prehlbujúcou jemnou elektronikou – to všetko môžete očakávať od kapely, ktorá minulý rok vydala tretí veľký album. Album Destrier totálne ovládol verejnosť aj odbornú porotu a zožal množstvo ocenení na tohtoročnom Icelandic Music Awardson.

Musíme podotknúť, že zaslúžene. Je naozaj ťažké nájsť podobne štrukturovanú, rafinovanú, ale pri tom hlboko pocitovú a osobnú muziku. Fantasticky pohyblivý a mnohopolohový hlas speváka Arnóra Dana Arnarsona, ktorý spolupracujúce aj som známym Ólafur Arnaldsom, vytvára v spojení s muzikalitou Agenta Fresca jedinečnú atmosféru. Agent Fresco patrí na tak farebnej hudobnej scéne, akou bezpochyby je tá islandská, medzi najpremenlivejšie a najjedinečnejšie kapely – úžasne vhodná pre zahájenie sezóny!

Agent Fresco (Island) + The Ills

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik