Aj dážď (También la lluvia)

So 08. decembra 2018 / 19:00 - So 08. decembra 2018 / 23:59

Aj dážď (También la lluvia)
Réžia: Icíar Bollaín, Španielsko/Francúzsko/Mexiko, slov. titulky, 2010, 98 min, 
Oceňovaný film významnej španielskej režisérky Icíar Bollaín a scenáristu Paula Lavertyho, v ktorom sa premyslene prelínajú dve línie inšpirované skutočnými historickými faktami: kolonizácia Latinskej Ameriky Krištofom Kolumbom a bolívijské nepokoje po privatizácii vodární v meste Cochabamba, známe aj ako Vojna o vodu. K stretu a porovnávaniu súčasného a minulého sveta dochádza vďaka „filmu vo filme“ – nakrúcaniu veľkovýpravného príbehu o dobývaní novej Zeme (Conquista), ktoré sa v dnešnej dobe vracia ako boj o vodu (Guerra del Aqua). 

Španielsky štáb na čele s impulzívnym režisérom a šetrným producentom prichádza do Bolívie nakrútiť historický film. V uliciach zatiaľ prepuknú manifestácie dovolávajúce sa spravodlivosti a zúčtovania s ekonomickým tlakom kapitalistických spoločností. V znepokojivej snímke, bez čiernobieleho videnia o kríze hodnôt západnej civilizácie, kde voda je viac ako peniaze a skutočný život viac ako nakrúcanie filmu, excelujú charizmatickí herci Gael García Bernal a Luis Tosar.

 Realizované v spolupráci s Veľvyslanectvom Španielskeho kráľovstva.

Vstup voľný.

Aj dážď (También la lluvia)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik