Ajlavmjuzik Najt @ Tabačka

Pi 28. októbra 2022 / 22:00 - Pi 28. októbra 2022 / 23:59 Predaj ukončený

Ajlavmjuzik Najt @ Tabačka

Poprvé v Tabačke. Kultovom priestore republiky východu, ktorý vždy predstavoval TO miesto na mestskej kultúrnej mape. Line up ponúkne, ako sa to už stalo dobrým zvykom, pestrú hudobnú zmes. Pomyselným žolíkom je Dj Vec, bodka. Branči ako pionier a ešte stále funkčný veterán zahrá dj set. Máme radosť, že prijal pozvanie na bláznivý výlet. Druhým pilierom je Karaoke Tundra. Ukrajinec so slovenským občianstvom a rave náturou v srdci. Jeho rodné mesto Charkov aktuálne bombardujú. A bude to vôbec prvá Viktorova návšteva smerom k hranici, cez ktorú nedávno s rodinou utekal. Následuje nenápadný Fom. Topolčany a Lo-fi Hip Hop reprezentujúci mladík. Bol napríklad súčasťou projektu New Beats on the Block, ktorý je za obal LP platne (aj) s jeho beatmi nominovaný v Národnej Cene za Dizajn. Úlohy rezidentov sa zhostila dvojka VKTRD a MtotheG, ktorý ako dj/selektor hráva hudbu prevažne z vinylových platní. Vo svojich setoch bez okolkov mixne piesne z Kysúc a Maťka s Kubkom do aktuálnych elektronických beatov, alebo Edith Piaf do rapového Ali Shaheed Muhhameda.

 V roku 2012 sme v bratislavskom Nu Spirit Bare zahájili tradíciu djs podujatí s pôvabným názvom ajlavmjuzik najt. O dva roky sme sa vybrali poprvé s týmto konceptom mimo mesto, konkrétne na žilinskú Stanicu. Na tú sme sa v nasledujúcich rokoch ešte vrátili. V roku 2019 sa najt viacnásobne uskutočnila na rôznych miestach v Trnave. Rok 2021 a spolu s krstom albumu Únikový východ II sme premiérovo navštívili prešovský Wave. Pomaly končí 2022 a k obľúbenému Prešovu sme si s láskavou podporou pridali aj košickú Tabačku. Cassovia mište.

Vstup: 7€ predpredaj / 10€ na mieste / Fabrik Space

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Ajlavmjuzik Najt @ Tabačka

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik