Algiers (USA) & 52 Hertz Whale

Pi 01. februára 2019 / 20:30 - Pi 01. februára 2019 / 23:59 Predaj ukončený

Algiers (USA) & 52 Hertz Whale

Algiers sú post-punk. Sú soul. Sú gospel. Sú hip-hop? Algiers sú naživo jednou z najlepších súčasných kapiel. Algiers sú po lyrickej stránke jednou z najzaujimavejších súčasných kapiel. Algiers sú Franklin James Fisher, Ryan Mahan, Lee Tesche, Matt Tong(Bloc Party)

Algiers majú za sebou 2 fantastické albumy, turné s Depeche Mode, či Interpolom. Minuloročná novinka „The Underside of Power“ začína predhovorom Freda Hamptona (“But when I leave you remember I said, with the last words on my lips, I am a revolutionary. And you’re going to have to keep on saying that. You’re going to have to say that I am a proletariat. I am the people. I’m not the pig. You’ve got to make a distinction. And the people are going to have to attack the pig.) Naznačuje, kde sa album bude konceptuálne uberať. Lyricky, ale aj zvukovo. Album vyšiel na legendárnom „Matador Records“ (Interpol, Iceage, Queens of the Stone Age, Savages, etc). Produkoval ho Adrian Utley (Portishead). Final mix mal na staerosti Randall Dunn (Sunn O)))). Kritikmi oceňovaný počin (Pitchfork, NY Times, Drowned in Sound)

52Hz Whale

Post-punková kapela z Bratislavy. Ich hudba pripomenie kapely ako Preoccupations, Interpol alebo Mewithoutyou. Je nahnevaná, divoká a melancholická, preplnená energiou a netrpezlivosťou. V roku 2015 vydali rovnomenné EP, ktoré nasledoval v roku 2017 ich debutový album „I’ve met a lot of people“. V tom istom roku vystúpili na festivale Pohoda.Okrem toho odohrali mnoho koncertov doma aj v zahraničí s kapelami zvučných mien, ako Algiers (USA/UK), The Underground Youth (UK), The Physics House Band (UK) či Les Discrets (FR). V roku 2018 kapela na pozvanie hudobného magazínu Fullmoon vystúpila na najväčšom českom klubovom festivale Žižkovská noc. Nedávno absolvovali svoje prvé európske turné a momentálne pracujú na nových veciach.

Podujatia Tabačka Kultrufabrik podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.
Algiers (USA) & 52 Hertz Whale

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik