All My Skirts rezidenčný pobyt: Ariadna Vendelová, Fred Deb´

Po 25. novembra 2019 / 10:00 - So 30. novembra 2019 / 23:59

All My Skirts rezidenčný pobyt: Ariadna Vendelová, Fred Deb´
Záverečný rezidenčný pobyt nadväzujuci na dva predchádzajúce v iných partnerských priestoroch. Jeho cieľom je finalizovať a odprezentovať 7 mesačnú prácu a tvorbu na vzniku nového autorského tanečno-akrobatického / novocirkusového predstavenia All My Skirts.
Účastníkmi rezidencie je tvorivá dvojica:
Ariadna Vendelová (SK)
Pochádza z Košíc, kde žije a pôsobí. Venuje sa vzdušnému tancu, ako jednému zo žánrov nového cirkusu, a tiež intuitívnemu tancu, joge, a rôznym formám pohybového umenia. Ako performerka, choreografka a lektorka pôsobí pod platformou ARIADNINA NIŤ. Vedie workshopy doma i v zahraničí. Jej záujmom je pokladať dôraz na pohyb ako taký, na tanečnosť tela, a skôr než s cirkusovou pracovať s tanečnou estetikou. Spolu so súborom LA LYRA sa podieľa na rozvíjaní novo-cirkusovej a tanečnej scény na Slovensku a predovšetkým v Košiciach prostredníctvom vyučovania pravidelných kurzov a workshopov vzdušného tanca, autorskej choreografickej tvorby, účinkovania na rôznych podujatiach a predstaveniach a účasti na medzinárodných festivaloch doma i v zahraničí. 

Fred Deb‘ (FR)
FredDeb´ je absolventkou štúdia na National Centre of Circus Arts (CNAC) z roku 1992, a je pionierkou francúzskeho súčasného cirkusu v oblasti vzdušného tanca. V súčasnosti vedie vlastný súbor Cie Drapes Aeriens. Je taktiež zakladateľkou a riaditeľkou významného medzinárodného festivalu vzdušného tanca LRDA – Les Rencontres de Danse Aérienne vo francúzskom meste Saint-Nazaire. Festival okrem bohatého dvojtýždňového programu workshopov v mnohých tanečno-akrobatických a novo-cirkusových disciplínach ponúka aj mnoho kreatívnych dielní, masterclassov, predstavení a rezidencií.

Rezidencia je organizovaná aj vďaka ďalším podporovateľom projektu: Cirkus Mlejn a KD Mlejn; LRDA – Les Rencontres de Danse Aérienne; Fuga – Kultúrne Centrum Kresťanov, Ariadnina Niť.
All My Skirts rezidenčný pobyt: Ariadna Vendelová, Fred Deb´

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik