ARS NOVA v Tabačke: Quasars Ensemble – Harmoniemusik

St 02. novembra 2022 / 19:00 - St 02. novembra 2022 / 20:00 Predaj ukončený

ARS NOVA v Tabačke: Quasars Ensemble – Harmoniemusik

Festival súčasného umenia ARS NOVA, ktorý Štátna filharmónia Košice organizuje od roku 2003, prichádza do Tabačky Kulturfabrik s koncertom prestížneho slovenského telesa Quasars Ensemble.

Harmoniemusik je minimalisticky plynúcim pohybom v priestore a čase, oscilujúcim medzi hudbou ako atmosférou a hudbou ako formou. Jednotliví hudobníci, rozmiestnení okolo publika, ho obklopujú najskôr impulzmi, tie sa postupne transformujú do harmónií a motívov, až napokon vzniká quasi hudobný vývoj, ktorý má tendenciu vrátiť sa k svojmu východiskovému bodu. Autorom diela je popredný nemecký hudobný skladateľ Hans Thomalla, pôsobiaci v Chicagu.

Pokus o vyjadrenie osobnej skúsenosti so životnými drámami či stratami, ktorým v posledných rokoch čelil, vytvára čosi ako šťastné miesto trvajúce necelú hodinu, kde sa dá pred smútkom unikať, ale nemožno naň celkom zabudnúť.

Quasars Ensemble od svojho vzniku v roku 2008 patrí k jedinečným profesionálnym hudobným telesám svojho druhu na Slovensku. Popri súčasnej klasickej hudbe sa v rovnakej miere venuje aj hudbe starších epoch a medzinárodný rešpekt si získava za odvážne stavané dramaturgické koncepcie. Súbor spolupracuje s poprednými svetovými skladateľmi, interpretmi a je pravidelným hosťom významných medzinárodných festivalov. Je laureátom ocenenia Krištáľové krídlo za rok 2013 v kategórii hudba a vo viacerých hudobných vydavateľstvách nahral už 14 CD titulov. 

 

PROGRAM:

Hans Thomalla (* 1975)

Harmoniemusik (2020/2021 ca. 55´

I.   časť
II.  časť

III. časť

Účinkujúci: 

Quasars Ensemble

Ivan Buffa, dirigent

Audrey G. Perreault, flauta / Jozef Eliáš, klarinet / Diana Buffa, klavír / Tamas Schlanger, bicie nástroje / Peter Mosorjak, husle / Alexander Znamenskiy, viola / Ján Bogdan, violončelo

Vstup: 7€ / 5€ (dôchodcvia, študenti, ZŤP)

ARS NOVA v Tabačke: Quasars Ensemble – Harmoniemusik

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik