Astronautalis (USA)

St 08. augusta 2018 / 20:30 - St 08. augusta 2018 / 23:59 Predaj ukončený

Astronautalis (USA)

Je dobre známe, že americký raper Andy Bothwell to má na Slovensku jednoducho rád. Jeho prvá návšteva našej krajiny prebehla už pred rokmi, keď koncertoval v Čadci. Tento zážitok v ňom tak zarezonoval, že ho dokonca zvečnil v texte skladby z aktuálneho albumu Cut the Body Loose. Na Slovensko sa už po niekoľký raz vráti vo februári a nevynechá ani scénu košickej Tabačky. „Keď v Amerike poviem, že idem hrať na Slovensko, čudujú sa mi, považujú má za blázna,“ povedal Astronautalis pred niekoľkými rokmi na festivale POKE a následne dodal: „No keď neskôr vidia fotky, povedia: ‘Tam chcem ísť tiež.’“ Astronautalisovi sa za šesť rokov od prvého koncertu podarilo to, čo máloktorému raperovi – podmaniť si krajinu, ktorej materský jazyk nie je anglický a ktorej väčšina obyvateľov nemá šancu stíhať počúvať texty, keď Astronautalis nasadí svoj guľometný flow. Bude to pravdepodobne tým, že Astronautalis jednoducho nehrá iba rap. Jeho tvorba má blízko k indie, ale aj country, bluesu a hovorenému slovu. Je chytľavá a tiež má refrény, ktoré si môže publikum zborovo a schuti zaspievať. Zároveň je samotný Andy mimoriadne sympatický a jeho pódiový prejav vyznieva ľudsky. Bariéra medzi publikom a hudobníkmi neexistuje.

Astronautalis začal tvoriť v rodnej Floride začiatkom nultých rokov, výrazné meno si spravil najmä vo freestylovej scéne. Tomu holduje dodnes, veľmi často si tiež počas koncertov od publika vypýta niekoľko náhodných slov, z ktorých následne zlepí text priamo na pódiu. Neskôr ho jeho kroky viedli do Minnesoty, ktorá je známa svojou výraznou scénou nezávislého a nekomerčného hip-hopu.

Svoj unikátny a nadžánrový štýl začal pestovať najmä od druhého albumu The Mighty Ocean and Nine Dark Theaters z roku 2006. K menu na medzinárodnej scéne mu okrem neustáleho koncertovania pomohlo tiež predskakovanie na európskom turné indie-popovej dvojice Tegan and Sara v roku 2009. Odvtedy je v Európe stálym hosťom. Na aktuálnom turné predstaví svoj nový album Cut The Body Loose, ktorý vznikal nezvyčajne dlhých päť rokov, no autorovmu štýlu neostal nič dlžný.

Astronautalis (USA)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik