Balkan Night: Fanfare Shukar (RO)

Pi 02. septembra 2016 / 20:00 - Pi 02. septembra 2016 / 23:59

Balkan Night: Fanfare Shukar (RO)

PREDPREDAJ: https://goo.gl/wzmpX5

Koncerty Fanfare Shukar znamenajú viac než dobrú hudbu. Predstavujú energiu, interakciu s publikom, tanec a radosť. Celý tím sa intenzívne pripravuje na každé vystúpenie, dbajúc na každý detail. Vďaka tomu si rokmi získali verných fanúšikov, ktorí pravidelne navštevujú koncerty vždy keď sa objavia v ich okolí. Podporovatelia skupiny často odrážajú duch skupiny samotnej: ľudia, veriaci v hodnoty tradičné, rodinné, rešpektujúce ľudí vôkol seba a prostredie. Či už v klube, na koncerte pod holým nebom, festivale alebo súkromnej párty, skupine sa vždy podarí vyvolať pocity radosti zo života, kvôli čomu sú často opätovne pozývaní.

Hlavným „šéfom“, zakladateľom, hudobným aranžérom a dirigentom skupiny je klarinetista Pantiru Costica, ktorý však okrem klarinetu zvládne akýkoľvek nástroj v zostave skupiny.
Počas svojho 20 ročného pôsobenia absolvovalo zoskupenie Fanfare Shukar stovky koncertov, vydalo desať albumov vo Francúzsku, Rumunsku aj Nemecku. Tri a pol roka, v období 2006-2009, pôsobilo s divadlom Zingaro Aubervilliers Paris /www.zingaro.fr/ v predstavení Batutta Olympic, s ktorým precestovalo mestá ako Paríž, Hong-Kong, Tokyo, Brusel, Luxemburg, Moskva, Poznaň, Rochelle, Yverdun a množstvo ďalších krajín Európy a ostatných kontinentov.

Repertoár sa skladá z tradičnej hudby moldavskej oblasti, aká sa často objavuje na lokálnych podujatiach, akými sú svadby a pohreby. Okrem toho obsahuje rozličné balkánske prvky: rómsku hudbu, dychovku s gréckym, srbským, arménskym či tureckým nádychom, ako aj klezmer, folk a etnické prvky.
Skupinu tvorí desať členov, ktorých na nahrávkach a niektorých koncertoch dopĺňajú hostia. Súčasné zloženie tvorí 9 dychových nástrojov a tobosar. Svoj repertoár si skupina zakladá na rumunských ľudových piesňach, ktoré interpretuje vo vlastnom, aktuálnom štýle, nestrácajúc však ich pôvodnú esenciu.

Balkan Night: Fanfare Shukar (RO)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik