BEST OF CZ/SK SLAM

Št 17. marca 2022 / 19:00 - Št 17. marca 2022 / 23:59 Predaj ukončený

BEST OF CZ/SK SLAM

BEST OF CZ/SK SLAM

Je formát, ktorého história je spätá so Slam Poetry CZ a vynikajúcimi akciami v Prahe a Plzni.

Každý rok sa stretnú slamerky a slameri z oboch krajín, aby si spolu merali sily a objavili čaro bratskej scény.

Tento formát si v Tabačke môžete vychutnať prvý krát na Slovensku a predvedú sa Vám skutočné špičky :

CZ:

Anatol Svahilec: Synonymum českého slamu a skutočná medzinárodná hviezda.  Vystupoval už na viacerých kontinentech či krajinách napr. v Nemecku, Poľsku, Belgicku, Estónsku, Quebecu alebo Ghane. Je majstrom Českej Republiky  v roku 2014. Jeho pevné texty sú legendárne v Čechách i na Slovensku. Je autorom troch slamových zbierok. Pravidelne moderuje slam na festivale POHODA.

DR. Filipitch: Majster Česka v roku 2017 a reprezentant na majstrovstvách Európy v roku 2018. Filipitch je prvý český slamer, ktorý sa na európskej úrovni dostal do finálovej desiatky. Vedie workshopy pre slamerov ale aj na školách a je hlavou západočeskej scény. Vydal štyri básnické zbierky a jeden román. So svojim “švagrom“ Tukanom rovnako vyhral Duo Slam s ich fenomenálnym textom o Sokolove. V roku 2019 vystupoval pred štvrťmilonovým publikom na proteste na Letnej.

Kravál: Jeden z hlavných predstaviteľov absurdného slamu a neprehliadnuteľná persóna západočeskej scény. V roku 2019 bol jedným z finalistov majstrovstiev Českej Republiky. Kravál je renesančný človek- má na konte tri zbierky poézie, venuje sa divadlu, spravuje satyrickú stránku Mŕtvý kraj  a podľa fr. Filipitcha sa občasne venuje aj inštalatérstvu.

 

SK:

MARA: Majsterka Slovensku za rok 2021 a prvá Slovenka, ktorá sa na majstrovstvách Európy umiestnila na 11. mieste. Mara patrí medzi najväčšie hviezdy slovenskej scény. Vedie i Workshopy slam poetry a bola jednou z hnacích síl pre kreovaní Malej Scény v Košiciach. Mara sa venuje alternatívnemu a experimentálnemu divadlu. Hrá v divadelnom zoskupení Gaffa a patrí k zakladateľom kultúrneho centra P*AKT. Účastnila sa dvoch tour PANSLAM a vystupovala i na festivale POHODA.

MONOS: Na majstrovstvách Slovenska 2021 sa umiestnila na druhom mieste a v tom istom roku vyhrala i exhibíciu na festivale POHODA. MONOS má jedinečný štýl, tvorený fúziou rapu, slamu a spevu a to často spolu s angažovanými a naliehavými témami. Na konte má i EP s názvom Ink z ktorého skladby môžete započuť na vlnách rádia Fm či Wave.  Študuje v ateliéri fyzického divadla na brnenskom JAMU.

Potopa Baša: Finalistka majstrovstiev Slovenska v rokoch 2019 a 2021. V roku 2021 bola tiež súčasťou medzinárodnej poroty na majstrovstvách Európy v Slam Poetry. Spolu s MONOS a MAROU, patrí do veľkej päťky slovenského slamu a pravidelne sa účastní slamov na najväčších pódiách na Slovensku i v Čechách. Potopa Baša spravuje aj Slamový You tube a je hlavným organizátorom medzinárodného online formátu Sveter z druhej vlny!

Moderuje: STRAKA

Príďte sa pozrieť na špičky československého slamu a podporiť možno aj hlasovaním svojho favorita!!!

Dĺžka predstavenia: 120 min

Vstup: 8€ v predpredaj / 10€ na mieste / Veľká sála

Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

BEST OF CZ/SK SLAM

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik