BIELA NOC uvádza: Tomáš Danielis – Mainly Love

Ne 24. októbra 2021 / 20:00 - Ne 24. októbra 2021 / 23:59 Predaj ukončený

BIELA NOC uvádza: Tomáš Danielis – Mainly Love

Biela noc je prestížny medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol.

Ponúka návštevníkom netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom plnú zážitkov a nových vnemov, ktorá trvá od západu až do východu slnka a jednou z nich je tento rok aj zastávka v Tabačke Kulturfabrik, kde slovenský slovenský tanečník, choreograf a pedagóg Tomáš Danielis, ponúkne svoje predstavenie Mainly love.

Mainly Love je portrétom muža a jeho vnútorného sveta neistôt, krehkosti, sily, násilia a zvláštnej krásy. Dielo sonduje tradičné vzťahy, ich hodnoty a zamýšľa sa kde sa v nich berie agresivita, jej atraktivita a akceptovateľnosť v očiach súčasnej spoločnosti.

Dokumentárna meta-performance je prepojením interaktívneho audiovizuálneho prostredia, tanca a úryvkov z rozhovorov s „normálnymi“ mužmi a ženami ako aj obeťami a páchateľmi násilia. Otázky, ktoré Mainly love kladie, sa pokúšajú prekročiť povrchnosť jednoduchého zobrazenia agresivity a sexuality. Predstavuje jednotlivca vo chvíľach jeho vnútorného skúmania vlastného rodu, vzťahu k moci, k sexualite a dôsledkov ich prepojenia. Toto bohaté predstavenie je otvoreným oknom do intímneho sveta ľudskej bytosti, presahujúcim témy sexuality či moci.

Napriek tomu, že dielo je založené a postavené výlučne na dokumentárnych materiáloch, nemoralizuje či nenavrhuje žiadne riešenia.

„Predstavenie je venované ženám.“

Choreografia a interpretácia: Tomáš Danielis

Hudba: Ľubomír Panák – Drakh

Poézia: Zuzana Husárová

Text: Tomas Danielis & verejny archiv

Svetelný dizajn: Milan Slama / Tomáš Danielis

Vizuálne prostredie: Tomáš Danielis

Predstavenie je nevhodné pre mladistvých do 18 rokov.

Tomáš Danielis je slovenský tanečník, performer a choreograf, držiteľ viacerých ocenení za interpretáciu a choreografiu. Spolupracoval s množstvom slovenských i zahraničných choreografov a pedagógov, ako sú napríklad David Zambrano, Steve Paxton, Andrew de Lombinière Harwood, Miroslava Kovářová, Marta Poláková, Frey Faust, Willi Dorner a ďalší. Medzi jeho najvýznamnejšie produkcie patria light art-video-dance performancia Landscapes (2011), emočne silná inscenácia Locus (2016) a výnimočne tanečne čistý projekt Suites (2016), oceňovaný pre originálny prístup pri vytváraní kompozície z pohybového materiálu, inšpirujúc sa hudbou J. S. Bacha. V rokoch 2016 – 2017 pôsobil ako hlavný tanečný majster v súbore Balet Moskva. V súčasnosti rozvíja svoje choreografické a pedagogické aktivity najmä v Bruseli, a paralelne takmer vo všetkých európskych krajinách, pričom sa pravidelne vracia aj na Slovensko.

Vstup: 4€ predpredaj / 6€ na mieste / Veľká sála

BIELA NOC uvádza: Tomáš Danielis – Mainly Love

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik