Bohemian Betyars (HU)

So 14. septembra 2019 / 20:30 - So 14. septembra 2019 / 23:59 Predaj ukončený

Bohemian Betyars (HU)
Hoci majú korene u našich južných susedov, v ich tvorbe cítiť Balkán a tiež rómsku energiu. Je to ako keby sa stretol Manu Chao s Gogol Bordello na jednom pódiu a spoločne by neváhali všetky pesničky poriadne zrýchliť. Punková energia, nádych ska či speedfolku sú len jednými z mnohých charakteristík Bohemian Betyars. Jednotná škatuľka pre ich žáner neexistuje.

Bohémi z Maďarska začali tvoriť v roku 2009, odkedy jazdili po Európe, hrali na uliciach a jednoducho si užívali život a hudbu. Odvtedy sú koncertnou neriadenou strelou hrajúcou po celom kontinente a dokonca aj vo svete. Pár dní po Košiciach totiž vystúpia až v ďalekej Číne. 

Šesťčlenná zostava kombinuje punkovú rytmiku s akustickou i elektrickou gitarou, nechýbajú tiež husle a dychové nástroje, ktoré dotvárajú celý zvukový ohňostroj. Na svojom konte majú niekoľko albumov, z ktorých špeciálne ten ostatný Csavargó, zo začiatku tohto roka, stojí za vypočutie. Kým ich nahrávky znejú pomerne upratane a pokojne, naživo sú Bohemian Betyars guľomet, ktorý rozpúta pod pódiom skutočne horúcu zábavu.

Vstup: 10€ / 12€ / Veľká sála

Bohemian Betyars (HU)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik