ZRUŠENÉ: Čavalenky – koncert sa presúva na jeseň

Pi 10. mája 2019 / 21:00 - Pi 10. mája 2019 / 23:59 Predaj ukončený

ZRUŠENÉ: Čavalenky – koncert sa presúva na jeseň
Rudo Danihel je raper z česko-slovenského pohraničia známy ako Čavalenky. Je to zjav, ktorému veríte každé slovo, nemusí sa na nič hrať, všetko je položené na reálnych základoch – k tomu originálny prejav, skvelý flow a výborné podklady. Spolovice rómsky umelec rapuje po záhorácky pričom hovorí o drsnom živote na ulici, rasizme, gamblingu, hazarde, drogách, zadlženosti a následných exekúciách.

Jeho mimoriadne autentické texty mu v krátkom čase priniesli  uznanie známych raperov a viacerých českých (A2, Rádio Wave) i domácich (.týždeň, Denník N, SME) médií. Jeho najznámejšia skladba „Chlapci na ulici“ má už vyše 160 tisíc videní na YouTube a k širšiemu povedomiu mu pomohli aj spolupráce so známymi rapermi a producentmi (napríklad so Supom spolupracoval na skladbe „Ja Viem“). V rozhovore pre Denník N vraví: „Z rapového textu by si človek mal zobrať ponaučenie, nejaký príklad alebo myšlienku. Napríklad, aby sa človek vyhol tým situáciám, ktoré v textoch opisujem ja.“Príkladom skladby so silným odkazom je napríklad novšia vec „Príbeh drog“, v ktorej spomína, že „prázdna kapsa podporuje zlozvyky“.
(zdroj: Pohoda)

Čavalenky – Cena za život (prod. DJ MikroMan)
https://www.youtube.com/watch?v=gdVH667F9eU

Čavalenky – Príbeh Drog prod. DJ Hallabeat
https://www.youtube.com/watch?v=VjEZijOeroY

ZRUŠENÉ: Čavalenky – koncert sa presúva na jeseň

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik