Čo je (a pije) VLK? / Taste and Share

Št 13. októbra 2022 / 18:00 - Št 13. októbra 2022 / 20:00 Predaj ukončený

Čo je (a pije) VLK? / Taste and Share

Mesto Košice vlastní až 19000 ha lesa. Ide o najväčšie neštátne lesy na Slovensku a o ich ochrane sa momentálne v našom meste veľmi aktívne diskutuje aj vďaka petícii s názvom “Za košické lesy”, ktorú spustilo známe lesoochranárske združenie VLK. 

Otázku “Čo je (a pije) VLK?” si zodpovieme na komunitnej večeri s košickými členmi lesoochranárskeho združenia, ku ktorým sa pridá aj jeho zakladateľ Juraj Lukáč. Pri spoločnom jedle budete mať možnosť porozprávať sa s nimi napríklad o bezzásahovosti, rekreačných zónach či ekologicky a ekonomicky udržateľnom hospodárení. Čaká na vás špeciálne lesné menu, ktoré bude pozostávať z toho, čo členovia VLKa v lese konzumujú, ako napríklad divoké huby a ovocie, ale aj toho, čo si zbalia do batoha, keď v lese ostávajú niekoľko dní, vrátane kvalitných čajov, ktoré sú medzi lesoochranármi veľmi populárne.  

Komunitné kuchyne v Tabačke robíme s cieľom podnecovať diskusie na témy, ktoré sa týkajú každého z nás. Stačí len prísť, stretnúť sa pri chutnom jedle a počúvať. Prijmite pozvanie ku komunitnému stolu, ochutnajte tematické špeciality a hlavne, príďte sa podeliť. Podeliť sa o jedlo, o myšlienky, o životný priestor. Taste and share!

Vstup: 5€ / Fabrik Space

Toto podujatie podporilo Mesto Košice a Košický samosprávny kraj

Čo je (a pije) VLK? / Taste and Share

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik