Cyklus maratón v Kine: Batman

Ne 19. mája 2019 / 14:00 - Ne 19. mája 2019 / 18:00 Predaj ukončený

Cyklus maratón v Kine: Batman
14:00 h
Batman
Réžia: Tim Burton, USA, 1989, 122 min
 
Veľkomesto Gotham City je obklopené gangstermi, ktorých vodca je kyselinou znetvorený Joker. Polícia vyzerá byť bezmocná. Oveľa väčší rešpekt medzi zločincami vzbudzuje maskovaný netopierí muž – Batman – objavujúci sa vždy tam, kde je pácháný nejaký zločin. Reportérka Vicki Valeová, ktorá píše o batmanových kúskoch, sa zoznámi s plachým milionárom Bruceom Wayneom a stráví s ním noc. Joker se snaží Vicki uniesť, ale Vicki je v poslednej chvíli zachránená Batmanom.
 
16:10 h
Batman sa vracia
Réžia: Tim Burton, USA, 1992, 121 min
 
Gotham City ohrozujú dve smrteľné hrozby: bizarný Tučniak (Danny DeVito) a sexy, záhadná Catwoman (Michelle Pfeiffer). Dokáže Batman (Michael Keaton) zastaviť dvoch zločincov naraz? Obzvlášť keď Tučniak kandiduje na starostu a mačaciu ženu priťahuje romantické kúzlo gothamského hrdinu? Rovnako ako pôvodného oscarového Batmana z roku 1989 aj film Batman sa vracia režíroval filmársky génius Tim Burton.
 
18:20 h
Batman & Robin
Réžia: Joel Schumacher, USA, 1997, 120 min
 
Napätie a strach: Prikryje Gotham City večná vrstva ľadu? George Clooney bojuje, ako čierny rytier Batman proti najväčšiemu nebezpečenstvu: ľadový Mr.Freeze (Arnold Schwarzenegger) a jedovatá Poison Ivy (Uma Thurman) ohrozujú mesto. Batman však musí ochrániť viac než len Gotham City – mladícka zanietenosť kamaráta Robina (Chris O’Donnell) bojujúceho so zločinom a krásnej Batgirl (Alicia Silverstone) ich často vystavuje nebezpečiu.
Cyklus maratón v Kine: Batman

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik