Cyklus PETER KONEČNÝ UVÁDZA: Mŕtvy muž (Dead Man)

Ne 02. septembra 2018 / 19:00 - Ne 02. septembra 2018 / 23:59 Predaj ukončený

Cyklus PETER KONEČNÝ UVÁDZA: Mŕtvy muž (Dead Man)
KINO: cyklus PETER KONEČNÝ UVÁDZA 
Mŕtvy muž (Dead Man)
Réžia: Jim Jarmusch, USA/DE/JP, 1995, 121 min
/film/
Jeden z najvýznamnejších slovenských filmových kritikov pre vás vyberá filmy, ktoré ho zaujali a o ktorých si myslí, že by ste ich mali vidieť v Kine Tabačka! Pred filmom Peter Konečný divákom osobne zdôvodní,  prečo práve tento film musíte vidieť.
Keď publikum premýšľa o existencionálnych  roadmovie  Wima Wendersa alebo o estetike komedií Jima Jarmuscha, vlastne si pripomína obrazy holandského kameramana, ktorý pomohol formovať víziu týchto filmových tvorcov. Robby Müller, jeden z najlepších svetových kameramanov, nás v júli tohto roka vo veku 78 rokov opustil.  Müllerove neortodoxné preferovanie dlhých záberov, neobvyklé používanie svetla a vynikajúce chápanie filmového obrazu si v septembri pripomenieme v Kine Tabačka.
Mŕtvy muž je hypnotická roadmovie o zvláštnej ceste do večnosti, sprevádzaná pôsobivou hudbou kanadského rockera Neila Younga. Mozaika sekvencií s kontúrami mystéria a prorockých vízií.  William Blake (čo je aj meno slávneho anglického romantického básnika 18. storočia) putuje k západným hraniciam Ameriky za prácou. Zblúdilý, osamelý a zranený, s večne užasnutými a smutnými očami sa stretáva s záhadným i komickým, z vlastnej society vyobcovaným Indiánom menom Nobody (Nikto). Blake (Johny Deep) putuje v jeho spoločnosti, prenasledovaný trojicou najatých zabijakov. 
Cyklus PETER KONEČNÝ UVÁDZA: Mŕtvy muž (Dead Man)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik