Cyklus TabaCon: HOBBIT maratón

Ne 23. septembra 2018 / 12:00 - Ne 23. septembra 2018 / 16:00 Predaj ukončený

Cyklus TabaCon: HOBBIT maratón
Začíname s filmovými maratónmi v Kine Tabačka! Pripravujem pre vás premietanie tých najlepších filmových seriálov. A nie je lepší začiatok, než antologické príbehy o dobrodružstvách Bilba Bublíka. Najvytrvalejší divákov čaká na konci losovanie o zaujímavé ceny. Pripravte sa na 8 hodín čistého dobrodružstva!
Hobit: Neočakávaná cesta (The Hobbit: An Unexpected Journey)
Réžia: Peter Jackson, USA/NZ, 2012, 169 min
Od držiteľa Academy Award Petra Jacksona prichádza film ktorý sleduje cestu hlavnej postavy Bilba Bublíka, ktorého poslaním je znovu získať stratené trpasličie kráľovstvo v Osamotenej hore na východe a zbaviť ho strašidelného draka Smauga. Bilba na jeho ceste, okrem čarodejníka Gandalfa, sprevádzajú trinásti trpaslíci, vedení legendárnym bojovníkom Thorinom.
Hobit: Smaugova pustatina (The Hobbit: The Desolation of Smaug)
Réžia: Peter Jackson, USA/NZ, 2013, 155 min
Film je pokračovaním príbehu hlavnej postavy Bilba Bublíka na jeho spoločnej púti s čarodejníkom Gandalfon a trinástimi trpaslíkmi, vedenými Thorinom Dubbinom. Vydali sa na výpravnú cestu, ktorej cieľom je získať späť Osamelú horu a stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor. Potom, čo prežili začiatok svojej neočakávanej cesty pokračuje táto spoločnosť smerom na Východ a cestou v zákernom lese Severného Temnohvozdu stretáva Beorna meniaceho kožu a húf obrovských pavúkov. Keď sa im podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú trpaslíci k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu v podobe draka Smauga – najstrašnejšieho stvorenia, ktoré preverí nielen ich odvahu, ale aj pevnosť ich priateľstva a zmysluplnosť celej púte.

Hobit: Bitka piatich armád (The Hobbit: The Battle of the Five Armies)
Réžia: Peter Jackson, USA/NZ, 2014, 144 min
Film prináša epické vyvrcholenie dobrodružstiev Bilba Bublíka, Bagginsa, Thorina Dubbina a skupiny trpaslíkov. Hoci sa im podarilo získať ich domovinu ovládanú drakom Smaugom, spoločenstvo jeho prebudením nechtiac rozpútalo vraždiacu silu. Rozzúrený Smaug si svoju zlosť vybíja na nevinných mužoch, ženách a deťoch z Jazerného mesta. Thorin nadovšetko posadnutý znovuzískaným pokladom obetuje priateľstvo a česť, zatiaľ čo Bilbo sa mu zo všetkých síl snaží zdôvodniť, čo ho priviedlo k zúfalému a nebezpečnému rozhodnutiu.  Čakajú ich však ešte väčšie nebezpečenstvá. Len čarodejník Gandalf vidí, že veľký protivník Sauron poslal štyri légie Orkov na tajný útok do Osamelej hory. S neustále sa vyostrujúcimi konfliktami sa rasy trpaslíkov, elfov a ľudí budú musieť rozhodnúť. Buď sa spoja, alebo neprežijú. Bilbo v tomto epickom boji piatich armád bojuje nielen o svoj život, ale aj o životy svojich priateľov. V hre je aj budúcnosť Stredozeme.
Cyklus TabaCon: HOBBIT maratón

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik