Dame de Pic / Cie Karine Ponties: Holeulone / tanec // Tabačka

Ut 11. októbra 2016 / 19:00 - Ut 11. októbra 2016 / 23:59

Dame de Pic / Cie Karine Ponties: Holeulone / tanec // Tabačka

BELGICKÁ CENA KRITIKY ZA NAJLEPŠIE TANEČNÉ PREDSTAVENIE ROKU 2007.

Uznávaná belgická tanečná skupina Dame de Pic / Cie Karine Ponties sa po niekoľkých úspešných hosťovaniach opäť vracia na Slovensko. Tentokrát v rámci slovenského turné s predstavením HOLEULONE.

Celovečerné tanečné prestavenie HOLEULONE spája pohyb a originálnu techniku animácie belgického ilustrátora Thierry Van Hasselta.

Predstavenie je voľne inšpirované literárnym dielom Daniela Keseyho: Kvety pre Algernon, konkrétne ústrednou postavou románu – Charliem, roztomilým, jednoduchým, nechápavým hrdinom.

Toto kompaktné tanečné predstavenie je ponorom do mentálneho, vnútorného sveta rozrušeného človeka, do jeho dynamického, neustále sa meniaceho rytmu jeho myšlienkových procesov, jeho mrazivo skutočných a fiktívnych spomienok, jeho jednoznačného či zmäteného vnímania sveta. Kritickým okamihom je moment v ktorom sa objaví jeho dvojča – akýsi jeho vnútorný historik-archeológ , tak veľmi jemu podobný, že sa musí pre neho aj sám pre seba stať nutne neznesiteľným…

Dvaja tanečníci bojujúci navzájom a zároveň sami so sebou. Komplexnosť a intimita ich vzťahu sa premieta do nielen ich vyčerpávajúcej fyzickosti, ale tiež do silných animovaných obrazov, s ktorými často splývajú počas celého predstavenia.

Koncepcia a choreografia / Karine Ponties
Performeri / Eric Domeneghetty, Jaro Viňarský
Umelecká spolupráca a animovaný film / Thierry Van Hasselt
Svetelný dizajn / Florence Richard
Pôvodná hudba / Dominique Pauwels
Scénografia / Wilfrid Roche
Text / Mylène Lauzon, Eric Domeneghetty
Technická réžia / Guillaume Fromentin

Produkcia : Dame de Pic / Cie Karine PontiesKoprodukcia : Théâtre Les Tanneurs, LOD (Belgium), Centre Chorégraphique National d’Orléans – direction Josef Nadj, l’Echangeur de Fère-en-Tardenois, le 3 bis f., lieu d’arts contemporains (France), Ponec Divadlo (Czech Republic).S podporou LesBrigittines, Service de la danse de la Fédération Wallonie-Bruxelles and Wallonie-Bruxelles International.

Ďalšími spoluorganizátormi slovenského turné sú SKOK! / Záhrada – Centrum nezávislej kultúry a Stanica Žilina-Záriečie.

Dame de Pic / Cie Karine Ponties: Holeulone / tanec // Tabačka

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik