Dancefabrik pre deti a rodičov

Ne 13. októbra 2019 / 16:00 - Ne 13. októbra 2019 / 20:00

Dancefabrik pre deti a rodičov
Tanečno-pohybový workshop prináša podporu vzťahu medzi dieťaťom a rodičom skrz pohybovú komunikáciu a radosť z pohybu.

V jednoduchosti je krása, áno aj v tanci je jej veľa. Príďte na pohybový workshop, z ktorého budete odchádzať pekní, teda takí, akí ste. Podstatná je radosť z pohybu, nie dokonalá estetická forma.

z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Základom workshopu je neverbálna komunikácie medzi dieťaťom a rodičom skrz telo, pohyb, dotyk, či dych. Byť k sebe vnímaví, dôverovať si. Sprevádzať v pohybe svoje dieťa, alebo sa nechať ním viesť. Naladiť sa na rovnaký pohyb, či spoločné dýchanie. Spoločne skrz pohyb tvoriť. Pohybové hry, ktoré podporujú prirodzený prejav, predstavivosť, tvorivosť a vnímanie vlastného tela. Budeme objavovať rôzne možnosti pohybu v priestore vo dvojiciach (dieťa a rodič) alebo v skupine. 

Vhodné pre deti vo veku: 4 až 8 rokov 
Vstup: dieťa 4,00 €/dospelí zdarma / BlackBox
čas: 16.00-17.30 
Rezervujte si miesto emailom na: pst.kosice@gmail.com alebo telefonicky: 0911 811 095 (Michaela Sabolová). Kapacita je obmedzená.

Je vhodné si priniesť pohodlné oblečenie na prezlečenie (tepláky, tričko,…). Tancujeme na boso alebo v ponožkách. Ak ešte rodičom nie ste môžete zobrať svoju neter, či synovca. Starí rodičia sú tiež vítaní. Predošlé tanečné skúsenosti nie sú potrebné.

Lektorka:
Michaela Sabolová sa od scénického tanca dostala k súčasnému tancu a performatívnemu umeniu. Venuje sa tanečným aktivitám, ktoré zastrešuje iniciatíva PST-Priestor Súčasného Tanca o.z.. Je absolventkou bakalárskeho štúdia v odbore Liečebná pedagogika a školy Vedomého Pohybu Reny Milgrom (Praha, Česka republika). V súčasnosti je účastníčkou Certifikovaného vzdelávacieho programu Laban/Bartenieff Fundamentals studies (Berlín, Nemecko). Pri svojej práci prepája súčasný tanec s týmto somatickým systémom.

PST – Priestor Súčasného Tanca o.z.: Iniciatíva na rozvoj súčasného tanečného umenia v meste Košice. 
„Veríme, že tanec podporuje seba-rozvoj človeka, kultiváciu nie len tela, ale aj ducha a tým prispieva k tvorbe príjemného prostredia pre jednotlivca ako aj celú spoločnosť.“ 

Dancefabrik pre deti a rodičov

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik