Dancefabrik

Ne 24. novembra 2019 / 16:00 - Ne 24. novembra 2019 / 20:00

Dancefabrik
Tanečno-pohybový workshop prináša podporu vzťahu medzi dieťaťom a rodičom skrz pohybovú komunikáciu a radosť z pohybu.
V jednoduchosti je krása, áno aj v tanci je jej veľa. Príďte na pohybový workshop, z ktorého budete odchádzať pekní, teda takí, akí ste. Podstatná je radosť z pohybu, nie dokonalá estetická forma.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Základom workshopu je neverbálna komunikácie medzi dieťaťom a rodičom skrz telo, pohyb, dotyk, či dych. Byť k sebe vnímaví, dôverovať si. Sprevádzať v pohybe svoje dieťa, alebo sa nechať ním viesť. Naladiť sa na rovnaký pohyb, či spoločné dýchanie. Spoločne skrz pohyb tvoriť. Pohybové hry, ktoré podporujú prirodzený prejav, predstavivosť, tvorivosť a vnímanie vlastného tela. Budeme objavovať rôzne možnosti pohybu v priestore vo dvojiciach (dieťa a rodič) alebo v skupine. 

Vhodné pre deti vo veku: 4 až 8 rokov 
Vstup: dieťa 4,00 €/dospelí zdarma / BlackBox
čas: 16.00-17.30 
Rezervujte si miesto emailom na: pst.kosice@gmail.com alebo telefonicky: 0911 811 095 (Michaela Sabolová). Kapacita je obmedzená.

Je vhodné si priniesť pohodlné oblečenie na prezlečenie (tepláky, tričko,…). Tancujeme na boso alebo v ponožkách. Ak ešte rodičom nie ste môžete zobrať svoju neter, či synovca. Starí rodičia sú tiež vítaní. Predošlé tanečné skúsenosti nie sú potrebné.

Lektorka:
Michaela Sabolová sa od scénického tanca dostala k súčasnému tancu a performatívnemu umeniu. Venuje sa tanečným aktivitám, ktoré zastrešuje iniciatíva PST-Priestor Súčasného Tanca o.z.. Je absolventkou bakalárskeho štúdia v odbore Liečebná pedagogika a školy Vedomého Pohybu Reny Milgrom (Praha, Česka republika). V súčasnosti je účastníčkou Certifikovaného vzdelávacieho programu Laban/Bartenieff Fundamentals studies (Berlín, Nemecko). Pri svojej práci prepája súčasný tanec s týmto somatickým systémom.

PST – Priestor Súčasného Tanca o.z.: Iniciatíva na rozvoj súčasného tanečného umenia v meste Košice. 
“Veríme, že tanec podporuje seba-rozvoj človeka, kultiváciu nie len tela, ale aj ducha a tým prispieva k tvorbe príjemného prostredia pre jednotlivca ako aj celú spoločnosť.” 

Dancefabrik

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik