Art’n’Tech: Egor Kraft – Air Kiss

Po 13. mája 2019 / 17:00 - So 25. mája 2019 / 23:59

Art’n’Tech: Egor Kraft – Air Kiss
V blízkej budúcnosti sa presadí politický model, v ktorom budú občania svoju spoločnosť spravovať pomocou UI. Všetko sa bude diať na obrovskej platforme, ktorá sa bude neustále aktualizovať a prispôsobovať našim potrebám. Ako občania tak budeme vedieť ovplyvňovať rozhodovanie nielen každé 4 roky prostredníctvom volieb, ale nepretržite.
 
Tento predvídaný systém má ambíciu byť univerzálne spravodlivou demokraciou fungujúcou v reálnom čase. Jej používatelia sú neustále podrobovaní akémusi hlasovaniu o svojich preferenciách týkajúcich sa prostredia, v ktorom žijú. Prostredníctvom vedomých virtuálnych žiadostí a pomocou monitorovania svojho správania tak občania dokážu ovplyvňovať algoritmický systém, ktorý navrhuje a riadi mestá i oblasti okolo nich.

Trailer: https://vimeo.com/215406543

 
Egor Kraft (nar. 1986 v St.Pe­ters­burgu v Rusku, žije a tvorí v Berlíne a Lon­dýne) pôsobí na pomedzí umenia, médií, technológií, filmu, kritického dizajnu a výskumu. V roku 2017 bol zaradený na zoznam New East 100 londýnskeho časopisu Calvert Journal, ktorý zahŕňa osoby, miesta a projekty výrazne formujúce nás súčasný svet.

Galéria Tabačka, 13 – 25. máj 2019
1. projekcia: 13. máj 17:00


www.airkiss.com

Vstup voľný.Art’n’Tech: Egor Kraft – Air Kiss

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik