Exhibition: Jan Durina 〜 Racing Thoughts

Pi 08. apríla 2022 / 18:00 - Pi 08. apríla 2022 / 19:00

Exhibition: Jan Durina 〜 Racing Thoughts

Slovenský interdisciplinárny umelec Jan Durina vo svojich dielach skúma a reflektuje témy duševného zdravia, spirituality, citu, inakosti a zraniteľnej kondície bytia. 

„Racing Thoughts“ je pojem zo psychológie, ktorý opisuje „pretekajúce sa“, neustále eskalujúce toky myšlienkových vzorcov, ktoré môžu byť ohromujúce a svojou intenzitou často desivé a vyčerpávajúce. Durina tento koncept preberá do svojho umeleckého jazyka a performatívne na ňom stavia svoje výtvarné diela, ktoré pôsobia ako metódy umelcovej auto–terapeutickej, queer–feministickej praxe. 

Výstava „Racing Thoughts“ predstavuje hlavne novovzniknuté diela (prevažne v médiu textilu, objektu a fotografie), ktoré sú v inštalácii uvedené do dialógu so staršími dielami. Na zložitých, detailne ručne vypracovaných tapisériách či kostýmoch Durina často pracuje i niekoľko rokov. Násobenie estetickej sily v jeho dielach môže pôsobiť vábivo, ale zároveň dokáže vyvolať pocit pretlaku a konfrontácie až za hranice diváckeho komfortu. 

Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Vstup: voľný / Galéria Tabačka

Exhibition: Jan Durina 〜 Racing Thoughts

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik