Future gate sci-fi festival: Fenomén

So 19. marca 2022 / 18:00 - So 19. marca 2022 / 19:40 Predaj ukončený

Future gate sci-fi festival: Fenomén

r. James Fox, USA, 2020, 100 min

V dokumente režiséra Jamesa Foxa sa pozrieme na históriu pozorovaní UFO (Unidentified Flying Object) v moderných dejinách. Nezameriame sa iba na slávny roswellský incident z roku 1947, ale tiež napríklad na udalosť z roku 1966, keď študenti z Westall High School v Austrálii mali byť spoločne svedkami vznášajúceho sa lietajúceho plavidla tvaru taniera. K nevysvetliteľným pozorovaniam dochádzalo (a stále dochádza) všade, ale pravdepodobne k najpodivuhodnejšej udalosti malo dôjsť v Zimbabwe, keď v roku 1994 bolo viac ako šesťdesiat žiakov základnej školy vystavených zážitku, na ktorý spomínajú s úžasom do dnešnej doby. Mali byť totiž svedkami tzv. blízkeho stretnutia tretieho druhu – uvideli nielen lietajúce plavidlo, ale mali byť dokonca v bezprostrednom kontakte s jeho posádkou… V dokumente sa objavia vysoko postavení vládni a vojenskí predstavitelia, očití svedkovia, vyšetrovatelia, a to nielen prostredníctvom archívnych záberov, ale aj rozhovorov špeciálne natočených pre túto snímku.

NOVINKA

Kino Snack Bundle

Vyskúšajte výhodný gastro balíček k lístku do kina. Gastro kinošpeciál z dielne Taste and Share v praktickom balíčku spolu s nápojom (pivo, víno, nealko) z nášho baru podľa vašej voľby.

Tento týždeň si pre vás kuchyňa pripravila stripsy, cibuľové krúžky s hranolkami a domácimi omáčkami. (Pre vegetariánov s našou výbornou tempurou). Alergény: 1,3,7

—-

Jedlo si vyzdvihnite v Taste and Share, vo veľkej Tabačke. Odporúčame prísť aspoň pätnásť minút pred premietaním.

Vstup: 4€ / 3€ (študenti, ZŤP, dôchodcovia, filmový klub) /  10€ (Kino Snack Bundle = vstupenka s jedlom a nápojom) / Kino Tabačka

Future gate sci-fi festival: Fenomén

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik