Inkluzívny tanečný workshop: DANCE ABILITY

So 28. mája 2022 / 13:00 - So 28. mája 2022 / 17:00 Predaj ukončený

Inkluzívny tanečný workshop: DANCE ABILITY

Na tomto workshope budeme spoločne hľadať jednotný pohybový jazyk skupiny. Od tohto základu tancujeme medzi sebou vo dvojiciach alebo malých skupinách v pohybe, ktorý je príjemný pre naše telo. Keď sa naučíme počúvať pohyb svojho tela a aj druhých, nájdeme nové spôsoby vyjadrenia sa a všetci sa stávame učiacim sa priestorom pre pohyb druhého.

Na účasť na workshope nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti a vítaný je každý. Možno si myslíte, že tanec nie je pre vás ale odporúčame vám prísť vyskúšať si ho, pretože pohyb nie je niečo, čo robíme ale niečo, čím sme.

Sally Davison pôsobí v oblasti inkluzívneho tanca už dvadsať rokov a metódu DanceAbility praktizuje už pätnásť rokov. Založila DanceAbility Finland a je umeleckou riaditeľkou Kaaos Company a X Dance Festivalu. Je inšpirovaná pohybom a verí, že rovnosť pohybu nezávisí od funkčnosti alebo schopností (fyzických či mentálnych), ale od túžby byť videní takí, akí sme.

Podujatie je súčasťou 5. ročníka medzinárodného festivalu súčasného tanca, nového cirkusu a fyzického divadla Move Fest Košice, ktorý z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a podporilo ho aj Mesto Košice a Creative Industry Košice. 

Viac info: www.movefest.sk.

 

Inkluzívny tanečný workshop: DANCE ABILITY

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik