Insajd Litričr vol. 1

Ut 16. februára 2021 / 18:00 - Ut 16. februára 2021 / 22:00

Insajd Litričr vol. 1

Priateľské live rozhovory s ľuďmi ktorí tvoria slovenský literárny život podľa seba.

INSAJD LITRIČR výsledkom spolupráce Tabačky Kulturfabrik a Tomáša Straku, ktorý v Tabačke vyspovedá ľudí, ktorí sú zodpovední za literárny život na slovensku. Jeho hosťami budú vydavatelia, tvorcovia literárnych časopisov či kritici no svoje zastúpenie budú mať i kníhkupci alebo  ľudia ktorí menia samotnú formu literatúry. Budeme sa baviť o tom čo všetko je dôležité zabezpečiť, vymyslieť či pripraviť aby literatúra na Slovensku zostala živá.

Košické ARTFORUM je zásadný priestor a centrum košického a nehanbím sa povedať že aj východoslovenského intelektuálneho života. V 90kach sem chodil Krchovský, Psí Vojáci, Plastici, Bondy a dalo by sa o ňom prehlásiť, že bolo prvým centrom nezávislej kultúry, tak ako ich poznáme dnes. Okolo kníhkupectva sa motali legendy ako Erik Jakub Groch, či Bandy a svetu prinieslo i Uršulu Kovalyk.

ARTFORUM prežilo dobré i ťažké časy, zmeny priestorov, štvrťstoročnicu a nespočetné množstvo festivalov s legendárnym ARTFORÁCKYM gulášom.

O tom aké je to byť kníhkupectvom počas pandémie, ako vyzerá zákulisie literárneho života a prečo vlastne potrebujeme knihy sa budeme baviť 16.2. s Karolom & Matesom.

Diskusiu s hosťami  bude viesť Tomáš Straka, ktorý sa okrem československej slam poetry zaoberá i divadelnými, filmovými a literárnymi recenziami či rozhovormi a diskusiami. Okrem osobností v našom priestore už spovedal aj aktivistov a umelcov ako Badiucao či Maria Peszek. V roku 2021 Vás pozýva do Tabačky Kulturfabrik na sériu diskusií INSAJD LITRIČR, v ktorých sa bude so svojimi hosťami rozprávať o sile umenia, ale aj o organizácii a problémoch kultúrneho života spojeného s knihami.

Páči sa vám náš online program? Podporte nás ľubovoľnou sumou na náš transparentný účet: https://bit.ly/transparentny_ucet_tbck
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Tento projekt podporilo Mesto Košice.

Insajd Litričr vol. 1

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik