INSAJD LITRIČR VOL.2. (FACE VERTIGO)

Ut 20. apríla 2021 / 18:00 - Ut 20. apríla 2021 / 22:00

INSAJD LITRIČR VOL.2. (FACE VERTIGO)

Naše aktivity môžete podporiť dobrovoľným vstupným zaslaným na transparentný účet alebo 2% z vašich daní, veríme, že nám to pomôže sa opäť vidieť, hneď ako to bude možné. Viac informácii nájdete TU.

INSAJD LITRIČR výsledkom spolupráce Tabačky Kulturfabrik a Tomáša Straku, ktorý v Tabačke vyspovedá ľudí, ktorí sú zodpovední za literárny život na slovensku. Jeho hosťami budú vydavatelia, tvorcovia literárnych časopisov či kritici no svoje zastúpenie budú mať i kníhkupci alebo  ľudia ktorí menia samotnú formu literatúry. Budeme sa baviť o tom čo všetko je dôležité zabezpečiť, vymyslieť či pripraviť aby literatúra na Slovensku zostala živá.

Knihy vydavateľstva FACE – Fórum alternatívnej kultúry a vzdelávania a časopis Vertigo sú svojím špecifickým vizuálom i obsahom na prvý pohľad rozoznateľnými komoditami kníhkupectiev. Ich základnou črtou je kontrast. Lokálny i svetový, provokujúci i konzervatívny, experimentálny, no pritom silne orientovaný na kvalitu.

FACE a Vertigo majú dušu a všetky ich výstupy či už časopisecké, alebo knižné majú spoločnú zvláštnu rebéliu a životaschopnosť. Novosť – ktorá nemusí byť šokujúca, ale práve naopak veľmi hlboká, čo sa u časopisov či vydavateľstiev s akademickým pozadím často nevidí.

O tom, ako sa prekladá Leonard Cohen, prečo bolo dôležité nadviazať na tradíciu jedno eurových poetických paperbackov, alebo čo je to „biely protest“ a ako sa zastavuje cooltúra sa budeme baviť so šéfredaktorom Jánom Gavurom a redaktorkou Lenkou Šafranovou.

Diskusiu s hosťami  bude viesť Tomáš Straka, ktorý sa okrem československej slam poetry zaoberá i divadelnými, filmovými a literárnymi recenziami či rozhovormi a diskusiami. Okrem osobností v našom priestore už spovedal aj aktivistov a umelcov ako Badiucao či Maria Peszek. V roku 2021 Vás pozýva do Tabačky Kulturfabrik na sériu diskusií INSAJD LITRIČR, v ktorých sa bude so svojimi hosťami rozprávať o sile umenia, ale aj o organizácii a problémoch kultúrneho života spojeného s knihami.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Tento projekt podporilo Mesto Košice.

INSAJD LITRIČR VOL.2. (FACE VERTIGO)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik