INSAJD LITRIČR VOL. 3 (MODRÝ PETER)

Ut 22. júna 2021 / 18:00 - Ut 22. júna 2021 / 22:00 Predaj ukončený

INSAJD LITRIČR VOL. 3 (MODRÝ PETER)

Naše aktivity môžete podporiť dobrovoľným vstupným zaslaným na transparentný účet veríme, že nám to pomôže sa opäť vidieť, hneď ako to bude možné. Viac informácii nájdete TU.

INSAJD LITRIČR je výsledkom spolupráce Tabačky Kulturfabrik a Tomáša Straku, ktorý v Tabačke vyspovedá ľudí, ktorí sú zodpovední za literárny život na Slovensku. Jeho hosťami budú vydavatelia, tvorcovia literárnych časopisov či kritici, no svoje zastúpenie budú mať i kníhkupci alebo ľudia, ktorí menia samotnú podobu literatúry. Budeme sa baviť o tom, čo všetko je dôležité zabezpečiť, vymyslieť či pripraviť, aby literatúra na Slovensku zostala živá.

Vydavateľstvo MODRÝ PETER v tomto roku oslavuje svoje tridsiate narodeniny. Toto prestížne vydavateľstvo sa zameriava zväčša na vydávanie poézie a jeho dvojfarebné obálky sú neprehliadnuteľné svojou strohosťou a zároveň distingvovaným vkusom.

MODRÝ PETER vydáva špičky slovenskej literatúry ako Mila Haugová, Ivan Štrpka, Stanislav Rákus, Jana Bodnárová a mnohých, mnohých ďalších. Vydavateľstvo si za tri desaťročia okolo seba vytvorilo auru, ktorá vraví že ak Vás vydal MODRÝ PETER dostali ste sa na slovenskú literárnu mapu.

O minulosti i budúcnosti, o Zakázanej výstave, Stratenom raji či prvej slovenskej antológii Osamelých bežcov, o vnútornom živote a výbere autorov vydavateľstva spätého s priezvyskom Milčák sa budeme baviť s Petrom Milčákom a Jakubom Milčákom.

Diskusia je určite Must See pre každého milovníka slovenskej poézie!

Diskusiu s hosťami bude viesť Tomáš Straka, ktorý sa okrem československej slam poetry zaoberá i divadelnými, filmovými a literárnymi recenziami či rozhovormi a diskusiami. Okrem osobností v našom priestore už spovedal aj aktivistov a umelcov ako Badiucao či Maria Peszek. V roku 2021 Vás pozýva do Tabačky Kulturfabrik na sériu diskusií INSAJD LITRIČR, v ktorých sa bude so svojimi hosťami rozprávať o sile umenia, ale aj o organizácii a problémoch kultúrneho života spojeného s knihami.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Tento projekt podporilo Mesto Košice.

INSAJD LITRIČR VOL. 3 (MODRÝ PETER)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik